Házenkáři Auto Škody Mladá Boleslav jsou v regionální soutěži po její polovině je na druhém místě mistrovské tabulky. Dobře rozehranou sezonu by chtěli vedení a hráči korunovat postupem do druhé ligy. Proto oddíl získal o zimní přestávce na půlroční hostování z druholigového Sokola Bělá pod Bezdězem zkušeného Daniela Picka, který je typem univerzálního hráče. Jak vidí čerstvá posila ambice Auto Škody pro postup?

Namísto druhé ligy budete hrát jen regionální soutěž. Je to velký rozdíl ?
Soutěž ještě nezačala, takže těžko soudit. Ale pokud jsem někdy hrál regionální soutěž, tak je to spíš o tom, odehrát, vyhrát a nezranit se. V druhé lize jsou hráči zkušenější, zákroky jsou taky dost tvrdé, někdy i na hraně, ale přece jen tam tolik zranění nehrozí.

Dostal jste se do hodně mladého kolektivu. Jak se vám hraje s kluky dorosteneckého věku ?
To je pravda, někteří kluci jsou o polovinu mého života mladší. Hraje se mi s nim dobře. Kluci jsou běhaví a mají dost natrénováno. Trenéři, kteří je vypiplali a současný trenér určitě odvedli a odvádějí dobrou práci.

Auto Škoda myslí na postup do druhé ligy. Vaší úlohou v týmu bude zklidňovat hru a předávat zkušenosti mladým hráčům ?
Určitě, i pokyny trenéra Petra Kulase ke mně jsou v tom duchu. Nabádá mě, abych hru uklidňoval a kluky si na hřišti řídil, aby nebyli zbrklí a hráli v klidu.

Co přejete boleslavské házené do budoucna?
V letošní sezoně určitě postup do druhé ligy. Kluci hrají dobře a na druhou ligu mají. V Mladé Boleslavi se hrála vždy dobrá házená a pokud kluci postoupí do druhé ligy a nasbírají zkušenosti, mohou tak do dvou let hrát o přední místa. Přál bych si do budoucna, aby se tady hrála první liga a do hlediště to přitáhlo více diváků. Generace těchto kluků by to mohla do pěti let dokázat.

JAN PAVLÍČEK