Koncem roku už to vypadalo na ukončení kariéry, teď ale má česká cyklokrosová reprezentantka Jana Kyptová zase pořádnou motivaci závodit. Do nové sezony totiž nastoupí v nových barvách. Od března je totiž členkou týmu Nissan Dolák.

„Nedávno jsem přiznala, že jsem skutečně ke konci roku přemýšlela, že skončím s kolem. Brzy jsem si totiž uvědomila, že na to je ještě dost času, ale stále jsem postrádala motivaci, bez které jde všechno hůře. I když jsem nepřestala trénovat, věděla jsem, že v Boleslavi už závodit nebudu a jediné, co mohlo pomoci, byl právě nový tým. Jsem proto skutečně ráda, že se mi podařil vstoupit do týmu Nissan Dolák,“ potvrdila skutečnost Jana Kyptová.

Rodačka z Mladé Boleslavi, pro niž je prioritou zejména cyklokros, tak vstupuje do aktuálně nejúspěšnějšího českého bikového týmu Nissan Dolák, který loni fungoval pod názvem Volvo Auto Hase. Kyptová tak mění modrobílé barvy svého Johnson Control´s Auto Škoda Mladá Boleslav.

Kyptová dostala v sestavě manažera Jiřího Ženíška šanci také díky další letošní novince, kterou je právě dámský tým (Ladies), kde bude její kolegyní loňská vítězka seriálu Kola pro život Petra Kottová.

Hlavními tahouny týmu jsou však elitní jezdci Jan Hruška a bratři Ondřej a Jan Fojtíkové. „Přede mnou je řada velkých sportovních cílů, které díky možnosti závodit v takovém týmu si budu moci nejen kvůli sobě, ale také kvůli týmu snad ještě splnit. Rozhodně jsem získala velkou chuť závodit,“ dodala spokojeně Jana Kyptová.

PATRIK PÁTEK