Aerobic Club Jumping Kangaroos Mladá Boleslav vstupuje již do třetí sezony pořadatelství vrcholových soutěží ve sportovním aerobiku a FISAF fitness týmech ve svém mateřském městě.

První soutěž aerobic Master Class, pořádaná klubem Jumping Kangaroos, se konala v mladoboleslavské sokolovně již na jaře roku 2008. V dubnu 2009 bylo třeba druhý ročník této akce přesunout do sportovní haly města Mladá Boleslav.

Po úspěšně zvládnutém prvním ročníku dostal totiž klub zelenou k uspořádání soutěže postupové, která již slouží k nominacím na vyšší mistrovské závody v rámci celé ČR.

Letošní třetí ročník postupového VZP SAMC Open 2010 se bude konat od 8 hodin ráno v sobotu 24. dubna opět v mladoboleslavské Městské sportovní hale.

Soutěže typu Master Class jsou pomyslným odrazovým můstkem pro závodníky z celé republiky, kteří tak mají možnost před profesionálními rozhodčími Českého svazu aerobiku prezentovat své dovednosti v oblasti sportovního aerobiku, step aerobiku ale i Hip – hopu a nominovat se postupně třeba až na mistrovství České republiky.

V květnu 2009 byla v Mladé Boleslavi poprvé v historii uspořádána soutěž na úrovni mistrovství České republiky ve sportovním aerobiku a FISAF fitness týmech. Jednalo se o pohárovou soutěž MČR a nominační závod na mistrovství Evropy a mistrovství světa, kterého se zúčastnilo na 1100 závodnic a závodníků z celého Česka!

Velkolepá akce probíhala celý předposlední květnový víkend v mladoboleslavském Domě kultury pod záštitou primátora města Raduana Nwelatiho. Vedení soutěže se ujala, jako ostatně ve všech uvedených případech, trenérka klubu AC Jumping Kangaroos, Eva Ekrtová.

Mladoboleslavské týmy se včetně pořadatelského Jumping Kangaroos v celorepublikové konkurenci rozhodně neztratily a úspěšně se nominovaly na zahraniční soutěže.

Mateřská organizace, kterou je Český svaz aerobiku, shledala mladoboleslavský závod díky prostředí a hlavně bezchybné práci pořadatelů jako velmi vydařený. Proto rozhodla na zasedání celorepublikového výboru o pořádání mistrovství České republiky 2010 opět v Mladé Boleslavi. A co víc, v Mladé Boleslavi bude rovnou finále!

Doposud se podobné závody konaly pouze v Praze, Brně a Kladně. Aquila Aerobic 2010 se ukuteční ve dnech 15. a 16. května v Domě kultury v Mladé Boleslavi.

Organizátoři opět očekávají přibližně tisícovku závodníků ze všech koutů ČR. V „kulturáku“ tak bude k vidění to nejlepší, co český aerobik nabízí. Česká reprezentace se může pochlubit mistry světa i Evropy v jednotlivcích i týmech napříč všemi soutěžními kategoriemi!