Populární cyklistický závod Author 50 Český ráj přivítá v sobotu 24. dubna na startu u Komárovského rybníka v Branžeži téměř tisícovku závodníků. Ti vyjedou v 11 hodin na trať dlouhou padesát kilometrů, která vede malebnými lokalitami Českého ráje.

Na trať se vydají nejen špičkoví cyklisté, ale závod je určen především široké veřejnosti včetně mládeže, která bude soupeřit na okruhu u startu a cíle. Nově je vypsána kategorie Tandem v hlavním závodě a rozšířeny jsou i mládežnické soutěže.

Pro nejlepší závodníky v každé kategorii jsou připraveny poháry a hodnotné věcné ceny, připravena je i bohatá tombola.

Ředitel závodu, reprezentační trenér cyklokrosařů Petr Klouček, exkluzivně pro Boleslavský deník informoval o připravennosti závodu: „V pelotonu startujících se objeví reprezentanti, kteří startovali na šampionátu v cyklokrosu v Táboře, Martin Bína a Ondřej Bambula, chybět nebude ani účastník juniorského šampionátu Radek Polnický. Závod je však určen především pro širokou cyklistickou veřejnost. Proto trať není nijak obtížná a vede prakticky stejnými lokalitami, jako loni. Zkušenosti z předchozích devíti ročníků dovedly nás pořadatele, aby závod byl po stránce organizační perfektně připraven. Věřím tedy, že si všichni přihlášení vyznavači cyklistiky dobře zazávodí v perfektní atmosféře.“