Pardubice - Ml. Boleslav 4:6

Minimálně na tři dny se vyhoupli boleslavští sokolové na čelo extraligové soutěže florbalistů po výhře nad Pardubicemi.

V obtížných podmínkách pardubické „nafukovačky“ získali Boleslavští v první třetině vedení 2:0, což se ukázalo jako rozhodující. Zbývající třetiny skončily nerozhodně 1:1 a 3:3.

Vítězství hostů a zisk tří bodů tak znamená důležité prodloužení úspěšné šňůry v krátkém sledu za sebou hraných extraligových a pohárových zápasů.

Teď bude mít tým vedený trenérským duem Stožický-Vokoun potřebný čas a prostor na fyzickou a taktickou přípravu domácího střetnutí s loňským vicemistrem Tatranem Střešovice. To se bude hrát v neděli 25. října v boleslavské sportovní hale od 14 hodin. Rozhodne se o tom, kdo si udrží první příčku po ukončeném 7. kole.

V Pardubicích domácím nevyšel taktický záměr. „Nepustit rychlé hráče Mladé Boleslavi do brejků a hlavně tvrdě bránit,“ zněl hlavní pokyn dvojice pardubických trenérů Miroslava Janovského a Jana Felsenberga. Ale právě to se Východočechům nepovedlo - z prostoru velkého brankoviště inkasovali hned třikrát.

Ve třetí třetině přišel čas otevřeného útočného florbalu. Pardubičtí vsadili na aktivitu a začali i trefovat branku. „Překvapili nás, zvlášť ve třetí části hry. Vysunuli se a my s nimi začali mít problémy,“ potvrdil mladoboleslavský obránce Jan Cvrček.

Branky: 21. Zozulák, 45. Zozulák (Cibere), 47. Kunát (Bahník), 60. Kunát (Bahník) - 15. Brychca (P. Veselý), 18. Ekl (Novotný), 21. J. Bouška (Novotný), 41. I. Veselý (Novotný), 55. J. Bouška (P. Bouška), 55. Heczko. Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Střely na branku: 30:29. Zásahy brankářů: Pipek 23 – Koráb 26. Diváci: 100. Třetiny: 0:2, 1:1, 3:3.