V Kosmonosích padaly kuriózní góly

Jásot a aplaus vestoje na jedné straně, zmar a bezmoc na druhé. Takový byl vypjatý závěr utkání fotbalové I. B třídy mezi SK Kosmonosy a FC Mělník.

Nejdříve se radovali hosté, když sudí Noll v 93. minutě odpískal za stavu 3:2 zabijáckou penaltu za ruku Bednára, po chvilce se role zcela otočily, když mělnický Králík namířil jen do břevna.

„Penalta byla nespravedlivá, jestli ruka byla, tak nastřelená, navíc ji Dušan měl u těla. Pro nás předtím daleko jasnější desítku rozhodčí nepískl,“ zlobil se trenér vítězů Karel Tichý.

K vidění byl souboj nejmladšího a nejstaršího mužstva soutěže. Věkový průměr kosmonoské soupisky byl 22 let, mělnické o 13 let vyšší. Domácí vyhráli se štěstím, první gól byl čistý „vlastňák“, další padl po Výdově nákopu skoro z půlky hřiště.

„Měli jsme i jiné šance. Například Bednár šel sám na bránu na začátku druhého poločasu, kdyby proměnil, mohli jsme si drama odpustit,“ podotkl Tichý.

Kosmonosy mají po čtyřech kolech divoké skóre 10:13. „V obraně hrajeme naivně. Máme tam sice mazáky Klepáče a posilu z Rožďalovic Libora Veleho, ale mladíci vedle nich mají na svědomí několik obdržených branek,“ dodal Tichý.

Benátky zahodily, co se dalo, nakonec však vyhrály

Trenér Benátek Vladislav Nejedlý: „Do zápasu jsme šli se záměrem soupeře nepodcenit a pokusit se dát brzy branku. Začátek zápasu tomu odpovídal a již od první minuty šancí přibývalo, ty však, bohužel pro nás, zůstaly neproměněny. Nejagilnější z naší strany byl Kohout. Do poločasu se obraz hry nezměnil a šancí bylo stále dost. Marně jsme si lámali hlavu, jak to změnit, protože se zvláště útočníkům nedařilo. Neporadili jsme si ani se standardními situacemi – poměr rohů a střel na branku v náš prospěch mluví za vše. V poločase jsme ještě do sestavy nezasáhli. Když jsme ale připravovali střídání Šimka, tak právě jmenovaný rozhodl o osudu zápasu. Přesto oba naši útočníci nebyli v nejlepší formě a musí se do příštích zápasů zlepšit. Po skončení utkání jsme si všichni oddychli. Z naší strany bych vyzdvihl výkon Kohouta a Třasáka. Pravdou ovšem zůstává, že s jiným soupeřem bychom si tolik neproměněných šancí nemohli dovolit!“

Starší hokejový dorost podruhé prohrál, tentokrát podlehl Pardubicím 1:3

Trenér BK Mladá Boleslav Petr Zbíral: „V první polovině utkání nás srazily dvě obrovské individuální chyby. Myslím si ale, že v té druhé jsme byli o chlup lepší. Snaha byla, měli jsme větší počet střel, problém ale byl dát gól. Bohužel to nevyšlo. Jinak to podle mě bylo vyrovnané utkání, jeden bod jsme si zasloužili. Nevadí – příště.“

Trenér HC Pardubice Vladimír Šťastný: „Zápas byl naprosto vyrovnaný. Myslím si, že na obou stranách rozhodovaly chyby jednotlivců. Tihle kluci jsou schopní odehrát tři čtyři střídání dobře, pak v těch šestnácti letech udělají chybu. To se stane, je to normální.“