Okresní nohejbalové soutěže Mladoboleslavska mají za sebou úvodní tři kola soutěže. Celkem 21 týmů je rozděleno do tří výkonnostních tříd. Vítěz první třídy si automaticky zajistí právo startu v kvalifikaci o krajskou soutěž, kde se střetne s jednotlivými vítězi okresních přeborů v rámci Středočeského kraje. Ve zbývajících třídách se hraje buď o postup nebo sestup o soutěž výše či níže.

Obhajovat první místo z loňska bude v první třídě Jičín, který tuto prognózu naplňuje na 100% a se třemi výhrami vede tabulku. Největšími soupeři Jičína by měla rezerva Hlavence, která má již první porážku právě s Jičínem a bez šancí není ani Bradlec, který pro letošní sezonu opět posílil tým. Ve středu tabulky se zatím krčí Plazy, které v předcházejících ročnících vždy okupovaly špičku tabulky. Bez bodu zatím zůstávají Kolomuty a Hrdlořezy –Důl.

Druhá třída nepamatuje vyrovnanější složení už řadu let. O postup by se měla poprat hned čtveřice týmů. Největšími adepty jsou Semčice, které po rozpadu svého prvního týmu těží z vyrovnanosti a kvality hráčů z krajského přeboru. O krůček pozadu je tým Jizerního Vtelna, který své první body ztratil právě v Semčicích. Nevyrovnané výsledky předvádějí zatím nohejbalisté Libáňe. Loni sestupivší Benátky zaskočil hned na úvod nováček soutěže Mnichovo Hradiště se svými dorostenci a jasná domácí prohra byla překvapením kola. Mnichovo Hradiště dává jasně najevo, že nehodlá hrát pouze střed tabulky. Sestupové starosti bude mít zřejmě Bradlec B a Boseň. Po třech odehraných kolech nemají oba týmy na svých kontech ani jednu výhru.

Několik aspirantů na postup má i třetí třída. Dobře rozehranou soutěž mají týmy SKP MB, Brodců, Jičína B a o krok pozadu je Hlavenec C. Dalšími týmy, které zřejmě nezasáhnou do bojů o postup jsou Kolomuty B a Nová Telib. Po prozatím odehraných kolech zůstávají oba týmy bez vítězství.

JOSEF ĎURČEK