Futsalový fanoušek Mladoboleslavska pláče! Před deseti lety se chodil dívat na báječná představení v nejvyšší futsalové lize v provedení tehdejšího mistra ČR Totalu Slavík Bakov. Ten však v příštím roce nebude hrát ani II. ligu a svou činnost končí.

Před dvěma lety přišel do Mladé Boleslavi pražský Selp jako nováček nejvyšší soutěže a v letošní sezoně vybojoval skvělé čtvrté místo.

Na dvanáctičlenné listině účastníků I. ligy futsalu však SELP Mladá Boleslav figurovat nebude. Vlastně bude, ale pod názvem Slavia Praha s hřištěm v Edenu.
„Je to tak, jednáme s klubem z Mladé Boleslavi. Máme o futsalovou ligu zájem, SELP by měl přejít do Prahy a nový klub hrát pod názvem Slavia Praha. Samozřejmě v hale v Edenu,“ řekl Deníku šéf fotbalové Slavie Petr Doležal.

Fakt, že jednání probíhají, potvrdil i šéf mladoboleslavského klubu Daniel Kolman. SELP odehrál ve městě automobilů dvě sezony, předtím působil v Praze coby Sokol Vysočany a vybojoval postup do nejvyšší soutěže.

V polovině května se koná valná hromada SK Slavia Praha, a ta by měla potvrdit převod letošního semifinalisty I. ligy pod červenobílá křídla.
Vedení boleslavského SELPU, sídlící v Praze, vysvětluje své rozhodnutí tím, že nebyl žádný zájem ze strany města Mladá Boleslav o podporu I. ligy futsalu a slibuje si také vyšší návštěvnost v Praze, než tomu bylo v boleslavské hale.

V dresu Selpu nastupovali čtyři hráči z boleslavského regionu, trenérem mužstva byl Jiří Baborák. Co bude s nimi?

Všichni by mohli ve Slavii Praha pokračovat. U Kamenického a Bejdy to je odvislé od jejich zdravotního stavu, u Hrdiny a Knoblocha na jejich chuti. Ve funkci kouče by mohl zůstat i Jiří Baborák. Pokud samozřejmě bude Slavia Praha o jejich služby stát!

V Mladé Boleslavi se tak bude chodit jen na futsalovou divizi, kam se probojoval tým Malibu.