Boleslavský karatista Filip Vít se opět předvedl ve vynikající formě. Na turnaji Wakizashi Cup v Nymburku si do republikového žebříčku připsal maximální počet bodů za prvenství v kata starších žáků i v kumite do 39 kg. V početném poli startujících nenašel přemožitele a potvrdil svou příslušnost na špičku žákovského karate u nás.

Na turnaj do Nymburka se sjelo na čtyři stovky závodníků z celé republiky a také několik karatistů z exotického Kataru.

Mladoboleslavskou Auto Škodu reprezentovala početná výprava šestnácti závodníků, ale na medaili kromě Víta dosáhla již jen mezi ženami do 50 kg Kateřina Koubová, která po prohře s Kašparovou z Karlových Varů v boji o bronz nezaváhala a starší i výrazně větší soupeřku Soprovou z Neratovic jasně zdolala.

Z mladých boleslavských nadějí měl nejblíže k medaili mezi čtyřicítkou mladších žáků Martin Macháček. Postoupil do čtvrtfinále, kde prohrál s pozdějším finalistou. V opravných bojích ho ale do utkání o bronz nepustili rozhodčí, kteří se v poměru 1:2 přiklonili k výkonu jeho soupeře. Jako objektivní se jejich rozhodnutí zřejmě klasifikovat nedá, nicméně sedmá příčka je slibným výsledkem.

Ostatním závodníkům se již tolik nedařilo, ale většina z mladých karatistů byla na svém prvním turnaji s cílem získat potřebné zkušenosti. Účast na Wakizaschi Cupu byla spíš součástí přípravy na jejich další soutěžní vystoupení.

Mladoboleslavští karatisté již třetí rok po sobě převzali z rukou prezidenta Středočeského svazu karate ocenění pro nejúspěšnější klub středních Čech za uplynulý rok.

Potřetí za sebou se nejúspěšnějším závodníkem stal také Filip Vít, mezi ženamipak stejné ocenění za loňský rok získala Ludmila Pavlíková těsně před Kateřinou Koubovou.

LADISLAV MAREŠ