Nohejbalový turnaj trojic v Mnichově Hradišti byl o den odložen z důvodu podmáčeného terénu. Do sokolského areálu přijelo bojovat o prvenství devět týmů. V turanaji nakonec zvítězila dorostenecká trojice, kterou tvořili dva hráči Mnichova Hradiště a jeden z Plazů.

Širokou škálu sportovců tvořili dorostenci Mnichova Hradiště, Plazů, reprezentanti krajského i okresního nohejbalu, ligoví hráči, amatéři a nelze zapomenout ani na hráčku Nymburka Tymichovou.

Všechny týmy se střetly nejprve v základní skupině systémem každý s každým, a po té se základní skupina rozdělila podle pořadí na finále A a B.
Ve finále A nejprve Rozmetadlao porazilo Veterány Mnichova Hradiště 2:1. Ve druhém zápase o finále Kůl v plotě si rovněž v třísetové bitvě zajistil finále, když porazil Bubáky.

V souboji o třetí místo Veteráni Hradiště drželi v úvodu utkání s Bubáky krok a první set se jim dokonce podařilo vyhrá. Pak na ně ale dolehla zřejmě únava z předchozích utkání. Toho využili o generaci mladší Bubáci, kteří si pod taktovkou smečaře O. Kašpárka připsali zbylé dva sety a celkové třetí místo v turnaji.

Finále nabídlo opravdu přehlídku nejlepších nohejbalistů turnaje. Rozmetadlo v čele s druholigovými hráči Košek – Šimáně doplněni Tymichovou z Nymburka si to o první místo rozdali s týmem Kůl v plotě, který reprezentovali dorostenci Mnichova Hradiště Holas, Matouš (4. místo MČR družstvev 2010) a třetím do party jim byl Duc Trimh Minh z dorosteneckého oddílu TJ Plazy.

Nejprve se zdálo, že o poznání zkušenější Rozmetadlo má navrch, ale tým Kůl v plotě se nevzdal.

První set s přehledem vyhráli hráči Rozmetadla, když zejména Košek předvedl bezchybný výkon na síti. Druhý set naopak vyšel Holasovi. Několikrát vzal odpovědnost na sebe a hlavně jeho zásluhou bylo srovnáno na 1:1. Třetí set byl jako ze sna pro mladé hráče Hradiště, kterým vyšlo vše, na co sáhli. Tak se zrodilo nečekané, ale plně zasloužené vítězství mladíků.

Finále B, tedy boj o páté až osmé místo nemělo takový nábo. Do malého finále se nakonec probojovala mužstva Podvodníků a Vybrané společnosti, kde se z vítězství radovala Vybraná společnost v čele s dalším dorostencem Mnichova Hradiště Budkaiem. Na sedmém místě se umístili Černé Ovce a na osmém Láďovi koně. Poslední skončili nečekaně hráči Jizerního Vtelna.


Další ročník Hradišťské smeče v nohejbalu trojic měl velmi dorou sportovní i organizační úroveň. Hrálo se také o atraktivní ceny.

„Jsem rád, že se turnaj vydařil. Věřím, že všichni rádi přijedou i na pátý, jubilejní ročník v příštím roce,“ zaznělo z úst hlavního pořadatele turnaje Josefa Ďurčeka, který nezapomněl připomenout i patrony turnaje. V letošním ročníku jimi byly: Ecoglass Jablonec nad Nisou, Pivovar Klášter, město Mnichovo Hradiště a Řeznictví a uzenářství Pavel Dvořák.

Konečné pořadí turnaje:

1. Kůl v plotě (Holas, Duc Trimh Minh, P. Matouš), 2. Rozmetadlo (Košek, Šimáně, Tymichová), 3. Bubáci (O. Kašpárek, Šulc, Janoušek), 4. Veteráni Mnichovo Hradiště (S. Matouš, Dlouhý, Naiman), 5. Vybraná společnost (Budkai, Dlask, Petr), 6. Podvodníci (Kaplan, Petrtýl, M. Šulc), 7. Černé ovce (M. Kašpárek st., M. Kašpárek ml., Červinka), 8. Láďovi koně (Brůcha, Henyš, Šnajdr), 9. Jizerní Vtelno (Černý, Jareš, Huk).