Nohejbal má v Kolomutech mnohaletou tradici. Tu založil obrovský nohejbalový nadšenec Jaroslav Král, který se už bohužel nedočkal nově vytvořených podmínek pro tento sport v obci.

V uplynulém víkendu se hrál již 6. ročník nohejbalového turnaje trojic – Štika Cup – za účasti pěti týmů. Většina hráčů nohejbalového turnaje bylo z domácího klubu SK Helada Kolomuty. Početná obec diváků byla svědkem úporných bojů.

Turnaj se uskutečnil v novém, postupně budovaném sportovním areálu v Kolomutech, který začal v roce 2006 svépomocnou výstavbou dvou antukových hřišť. Dobudování areálu pokračuje i výstavbou budovy se zázemím (šatny, sociálkní zařízení, sprchy, společenská místnost) a počítá se i se společenským sálem, který v obci chybí.

Pořadatelům udělalo vrásky počasí. Turnaj začal se zpožděním, jelikož ranní počasí bylo nevalné. Pršelo a byly obavy, zda se vůbec bude hrát. Vzhledem ke špatnému počasí byla také nižší účast.

Nakonec se turnaj odehrál bez problémů a večer se pokračovalo vyhlášením pořadí družstev a posezením hráčů turnaje a občanů obce při reprodukované hudbě. A bavily se i děti.

Pořadí v turnaji:

1. Jaroslav Štecha, Oldřich Knytl, Michal Plevka.
2. Pavel Novák, Josef Šnajdr, David Král.
3. Tomáš Hlušička, Vladimír Feistauer, Michal Eder.

Nejstarší hráč turnaje: Oldřich Knytl.