Premiéru na mistrovství ČR v nojebalu trojic a dvojic si odbyla trojice dorostenců Mnichova Hradiště pod vedením trenéra Dlaska.

V šampionátu trojic přehrálo ve skupině Hradiště Rychvald jednoznačně 2:0 na sety. V dalším utkání proti Žďáru B po neúprosné bitvě zdolalo Hradiště soupeře 2:1. V závěrečném utkání ve skupině podlehlo Hradiště jasnému favoritu mistrovství, pražské Kotlářce 0:2, ale zvláště ve druhém setu kladlo nečekaně tuhý odpor.

V osmifinále se střela trojice hráčů Mnichova Hradiště s Karlovými Vary B, vítězem skupiny B. Utkání se Středočechům nepovedlo a odešli poraženi 0:2 a tím jejich účinkování na šampionátu skončilo.

Další den byly na programu dvojice, ve kterých trenér Hradiště Dlask nemohl stoprocentně využít Matouše, který se při trojicích lehce zranil, a tak většinu zápasů odehrála dvojice Holas, Šimáně.

V prvním zápase přehrálo Hradiště jasně Rychvald 2:0 po setech 10:4, 10:5. V dalším utkání se podařila odveta z trojic a Hradiště vyhrálo nad béčkem Karlových Varů 2:1 (8:10, 10:4, 10:9). To zaručovalo postup do dalších bojů, i když v závěrečném střetnutí prohrali Hradišťští s Kotlářkou 0:2. V osmifinále podlehlo Hradiště Českým Buděovicím 0:2.

Vedoucí oddílu Sokola Mnichovo Hradiště k vystoupení dorostenců řekl: „Chlapci na šampionátu nezklamali, ve skupině vždy obsadili druhé místo, což je obrovský úspěch. Máme v nich velkou perspektivu.“

JOSEF ĎURČEK