Jeden z vrcholů motoristické sezony na jihu Čech se odehraje v sobotu v Jiníně. Zdejší Off Road klub bude hostit závěrečný šestý závod Profi Auto Iveco Cupu – Mezinárodního mistrovství republiky v motokrosu ve třídách MX2 (dříve 125 ccm), MX3 – Open a Veterán.

Mimořádný zážitek slibuje především nejprestižnější třída MX3. Ta je také jedinou, ve které ještě není rozhodnuto o titulu. A očekává se mimořádný boj mezi Boleslavákem Petrem Bartošem, jenž má jako lídr seriálu náskok pouhých šesti bodů na druhého Jiřího Čepeláka. Úplně bez šancí není ani třetí Jan Zaremba, jenž má na vedoucího Bartoše ztrátu dvaatřiceti bodů.

Bartoš z Orionu Litomyšl už titul v nejsilnější kubatuře získal v roce 2003. Po šesti letech by si tento velký úspěch rád zopakoval. „Trať v Jiníně mám rád, její zázemí je perfektní. Doufám, že vyhraje Martin Michek a já dojedu do třetího místa. To by mi k titulu stačilo,“ připomíná možný start nejlepšího jihočeského motokrosaře, jenž pravidelně startuje v mistrovství světa. Doma se objevil pouze na posledním závodě v Přerově a zvítězil v obou jízdách.

Jiří Čepelák je však vyhlášený bojovník a rozhodně neháže dopředu flintu do žita. „V boji o titul jsme v podstatě zůstali už jenom sami dva s Petrem Bartošem. Takže se rozhodne mezi námi, ovšem za předpokladu, že oba dokončíme první jízdu. V takovém případě mistra vyřeší až druhá jízda. Trať v Jiníně patří mezi moje oblíbené a vždycky se mi na ní dařilo. Věřím, že tomu tak bude i tentokrát,“ tvrdí odhodlaně před sobotním velkým finále na jihu Čech.