Auto Škoda – Jablonec 29:32

Házenkářští mladší dorostenci HC Auto Škoda Mladá Boleslav se pilně připravují na mistrovskou soutěž. V boleslavské sportovní hale si pozvali k přípravě tým Jablonce.

Boleslavští házenkáři se poprvé sešli v přípravě téměř v kompletní sestavě. Lavička náhradníků byla plná, a tak mohli trenéři dát příležitost všem hráčům, aby ukázali, co v nich je.

Od samotného úvodu bylo utkání zcela vyrovnané. Zkraje se házenkáři obou družstev střelecky trápili. Jejich střely byly ukvapené a postrádali přesnost. Domácí hráči si pak udržovali těsný náskok, ale v útoku neproměnili několik vyložených šancí a umožnili Jablonci srovnat poločasové skóre na 12:12.

Ve druhém poločase se hra přelévala ze strany na stranu, hráči se přetahovali o vedení a nic nebylo rozhodnuto. Žádné z družstev si nedokázalo vytvořit rozhodující náskok. Rozhodovalo se až v samotném závěru. Za nerozhodného stavu 29:29 boleslavští házenkáři dvě minuty před koncem dvakrát trestuhodně chybovali a darovali tak výhru Jablonci.

Auto Škoda: Železný, Vošvrda, Hrbáček – Beneš 9, Grůša 11, Walter 5, Svoboda 2, D. Pavlíček 2, Bartoň, Čadil, Šupej, T. Váňa, Lánský, Bednář, Myšák.

JAN PAVLÍČEK