První kolo extraligové soutěže v páce se konalo za účasti 96 závodníků z Čech a Moravy. Nechyběli ani reprezentanti klubu Dolního Bousova – František Živný, Veronika Milotová a Roman Němec.

Veronika Milotová soutěžila v kategorii ženy bez rozdílu váhy na obě ruce. Na levou ruku si vedla výborně a skončila na krásném 2. místě (z 8 závodnic), když ve finále podlehla závodnici Vojtkové z Troubek. Na pravou ruku skončila na 5. místě (z 11 závodnic).

František Živný soutěžil pouze na pravou ruku v kategorii mužů nad 85 kg, se kterou má také zdravotní problémy, a tak po prvním zápase musel odstoupit se soutěže, protože bolesti byly velmi velké. Zápasil s Romanem Němcem, oddílovým kolegou a zápas to byl velmi zajímavý až do chvíle, kdy Živný kvůli zdravotním důvodům odstoupil.

,,Vím, že jsem po příjezdu z mistrovství světa říkal, že letošní sezonu vynechám a budu se věnovat svému zdraví. Do Městce jsem se jel pouze podívat na mé svěřence, ale nedalo mi to, a tak jsem to chtěl ještě zkusit,“ řekl ke svému vystoupení Živný.

Jeho přemožitel, Roman Němec, skončil na pravou ruku na 3. místě a na levou byl šestý.

„Naše poděkování za podporu patří Karlu Zetkovi a Miroslavu Roháčkovi. Bez jejich pomoci bychom se nemohli zúčastňovat vrcholných soutěží,“ řekli na závěr Veronika Milotová a František Živný.