V Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi se v sobotu 27. března uskuteční Mistrovství České republiky v karate seniorů. Turnaj, na kterém se představí nejlepší čeští karatisté, pořádá domácí TJ Auto Škoda ve spolupráci s Českým a Středočeským svazem karate. Záštitu nad mistrovstvím převzal primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati a město šampionát podporuje svým grantem.

Mladá Boleslav organizuje šampionát dospělých poprvé a premiérově se bude bojovat také o tituly mistra republiky v kategorii Masters, tedy závodníků nad čtyřicet let.

Eliminační boje začínají v devět hodin dopoledne a zhruba dvouhodinový finálový blok všech kategorií se uskuteční od půl třetí odpoledne na jednom centrálním zápasišti. Pořádající oddíl tak chce divákům nabídnout v uceleném bloku všechna utkání o mistrovské tituly.

Vstup je zcela zdarma a navíc se diváci mohou zapojit do tradiční tomboly, v níž je hlavní cenou LCD televizor s Full HD a další zajímavé a hodnotné ceny.

Na šampionát dospělých se kvalifikovalo několik členů Auto Škody. V kumite žen do 68 kg bude obhajovat stříbro z loňského roku Ludmila Pavlíková, svou premiéru si mezi ženami do 50 kg odbude Kateřina Koubová. Mezi muži a také v kategorii Masters se v disciplíně kata představí Ladislav Mareš starší.

LADISLAV MAREŠ