Sedmnáctiletá basketbalistka Kristýna Michálková byla ještě v sezoně 2007/2008 hráčkou Auto Škody Mladá Boleslav.

Po získání titulu z mistrovství starších žákyň se Slovankou Praha, kde byla v té době na hostování, rodiče dohodli s Auto Škodou, že zaplatí její výchovné a stane se volnou hráčkou. Později se dohodli na angažmá ve Slovance.

Otec Jaroslav Michálek k této trasankci sdělil: „Naše poděkování za pomoc při vyřizování angažmá ve Slovance patří Jiřímu Touškovi a Františku Chmelovi.“

Kristýna v současné době bydlí s rodiči v rodinném domě v Semčicích, proto dojíždí na tréninky Slovanky do Prahy autobusem z Mladé Boleslavi a pravidelně na všechna domácí utkání v Praze či Jičíně s rodiči a mladším .bratrem Lukášem, který je hráčem hokejbalového týmu starších žáků Tygři Mladá Boleslav.

Kiki, jak Kristýně Michálkové přezdívají nejen spoluhráčky, studuje na Střední odborné škole – Technickém lyceu v Mladé Boleslavi. Byl jí umožněn individuální studijní plán, za což škole patří poděkování.

Kristýna Michálková ve sportu v mládí basketbalem nezačala. První své sportovní krůčky absolvovala v Gymnastické škole Martiny Wudyové, pak přešla do sportovní třídy na 8. základní škole se zaměřením na tenis. Ale ani u tohoto sportu nezůstala.

„Sama jsem se rozhodla pro basketbal a po náboru se stala členkou basketbalového oddílu Auto Škody,“ svěřila se se svou poutí za tím pravým sportovním odvětvím Kristýna Michálková.

Brzo se stala oporou žákovského boleslavského týmu a jejího nesporného talentu si všimli trenéři Slovanky Praha, která znamená špičku mládežnického basketbalu v republice. V současné době hraje extraligu mladších dorostenek a patří k oporám týmu Slovanky, jejíž dospělý prvoligový tým žen má v současné době domov v Mladé Boleslavi.

„Je to sice časově náročné, protože dvakrát i třikrát v týdnu jezdím do Prahy trénovat a k tomu se musí přičíst i zápasy, ale ve Slovance se mi líbí, protože tu jsou špičkové podmínky a naše družstvo má velmi dobrou výkonnost,“ pochválila své účinkování v pražském klubu Kristýna.

Mladší dorostenky Slovanky v minulém kole dosáhly dvou vítězství. Vyhrály doma s Trutnovem i s Hradcem Králové a budují si tak nejlepší pozici pro play – off. V utkáních Slovanky je velkou oporou týmu i Kristýna Michálková.

Na utkání play – off bude celá rodina jezdit i na palubovky soupeřů. Michálkovi totiž žijí sportem.

Co by chtěla v basketbale dokázat? „Ráda bych hrála v ženské basketbalové reprezentaci,“ prozradila bez okolků Kristýna Michálková.