V pražské sportovní hale v Lužinách, narvané k prasknutí, usilovali mladí karatisté o úvodní body do žebříčku pro postup na prosincový republikový šampionát. Mezi více než 350 startujícími z 55 klubů se medailově prosadili i karatisté mladoboleslavské Auto Škody.

V dopoledním maratonu soutěží kata prošel mezi padesáti soupeři až do finále Filip Vít. Ačkoli zůstal krůček od prvenství, je jeho umístění na stříbrné příčce vynikajícím základem pro pohodový postup na Mistrovství ČR. Další medaili, tentokrát bronzovou, navíc vybojoval v kumite starších žáků do 39 kg, tedy v kategorii v níž je úřadujícím mistrem republiky.

Ve více než desetihodinovém maratonu se medailově prosadila také Kateřina Koubová, která mezi juniorkami do 48 kg brala stříbro.

Další křest „ohněm“ si prožila Veronika Hušková, která poprvé startovala za dorostenky, ale na medailové umístění zatím nedosáhla.

Hlavním vrcholem jarní sezony by měly být především krajské přebory v polovině června v Kladně. Již příští sobotu se ale v Havířově uskuteční mistrovství republiky seniorů.

LADISLAV MAREŠ