Tradiční, již 5. ročník tenisového turnaje čtyřher – Hlavice Cup 2010 – se uskutečnil poprvé v krásném prostředí tenisového areálu v Osečné. O prvenství zápolilo osm dvojic a boje to byly více než napínavé.

Suverénními vítězem turnaje se stala dvojice Rubeš – Bartoš a potvrdila tak roli favorita. Boje o další pořadí však byly dramatické.
Lichotivou bronzovou medaili získala dvojice Starý – Šourek. Boleslaváka Šourka lze ještě dnes spatřit v Penzionu Ve Skalici, jak tento drahý kov oslavuje.

Bramborová medaile zbyla na nejsledovanější dvojici turnaje, bývalého ligového fotbalového rozhodčího Pavlína Pašu Jirků s bývalým reprezentačním duatlonistou Jiřím Kuklou.

Ti si sice před turnajem brousili zuby na nejcennější kov, ale při jejich životosprávě a psychické labilitě to bylo takřka vyloučené.

„Konečně se nám podařilo po mnoha letech porazit dvojici Vrabec – Bukvička,“ konstatoval se širokým úsměvem Jiří Kukla. Ten však vystřídal vzápětí papírovými kapesníčky k utření slz.

„Finále nám uteklo o dva fiftýny a třetí místo o jeden fiftýn,“ hořekoval Jirka Kukla, aniž by poznal, že je jejich soupeři záměrně šetřili.

Dvojice exligových hokejových brankářů Plodek – Kapoun byla narušena Kapounovou absencí, a tak za něho zaskočil Šindelka.

Další Boleslavák Šíma s kolegou Štěrbou se musel spokojit s předposledním místem a jeho investice do předturnajové přípravy v americkém kempu nebyla zúročena. Měl však více času se věnovat fotografování a jeho fotogalerie z turnaje je dokonalá.

Turnaj v Osečné byl zakončen slavnostním vyhlášením výsledků v Hlavici. Tam se rozdávaly nejen ceny, ale i hojně hodovalo z bohatého občerstvení, které připravily Jaroslava Kuklová a Jiřina Hříbalová.

O hudební vložku se postaral bronzový medailista turnaje Karel Šourek, i když jeho doprovodné texty byly mládeži nepřístupné.

Zástupcům z boleslavského regionu nelze upřít ani primát v pitném režimu, který však obsahoval minimum iontových nápojů.

Ohňostroj na závěr jenom zvýraznil úspěšnost pátého tenisového turnaje čtyřher, který se tentokrát konal v Osečné za velkého zájmu publika. Některé osobnosti turnaje totiž nelze spatřit každý den.

A hlavní protagonista tohoto tenisového klání, Jiří Kukla, už dnes spřádá plány, jak tento tradiční turnaj ještě vyšperkovat a hlavně jak přemluvit soupeře, aby ho s Pašou někdy pustili na bednu.