Čtvrtý závod Mezinárodního mistrovství České republiky v autokrosu na závodišti Rachvala v Dolním Bousově měl v jednotlivých divizích ve finálových jízdách pořádný náboj.

Boleslavák Petr Bartoš usiloval v Bousově v nejsilnější kubatuře o své páté vítězství v řadě, nakonec se musel spokojit se třetím místem.

Atrakcí byl start Daniela Landy v divizi 1, který startoval s vozem Mitsibishi, vypůjčeným od domácího jezdce Martina Svobody a dokázal, že umí nejen zpívat, ale ovládat i volant. Ve své kategorii totiž vyhrál.

Stínem závodu byla nehoda Adama Ociepky, který ve vysoké rychlosti najel na krajnici a skončil v kotrmelcích.

Smůlu si vybrali i další boleslavští jezdci. Janu Bartošovi vypověděl poslušnost motor jeho Škody Fabie, a tak se musel po druhé rozjížďce se závodem rozloučit.

Svůj nový závodní speciál nemohl dokonale předvést Jiří Bret, když jeho velice líbivé, červené Škodě Fabii, vystavil stop neposlušný diferenciál.

Radek Franc, startující v divizi D3 250, skončil se svou Hondou 250 šestý a tato příčka mu patří i v celkovém hodnocení.

Výsledky jednotlivých divizí:

D1 + D5: 1. Daniel Landa (Mitsubishi EVO 8), 2. Miroslav Neuman (Toyota Corola), 3. Vlastimil Burian (Škoda Fabia).
Celkové pořadí: 1. Miroslav Neuman 71 bodů, 2. Dušan Horčička 58, 3. Vlastimil Burián 57.

D3A + D8: 1. Tomáš Jánoš (VW Buggy), 2. Marek Sekanina (Suzuki Tommi), 3. Stanislab Bous (Honda CR TTF).
Celkové pořadí: 1. Marek Sekanina 61, 2. Tomáš Jánoš 60, 3. Stanislav Bous 42.

D3 + D7: 1. Roman Keřka (Tatra 4000), 2. Jan Smrž (Ford Cosworth), 3. Petr Bartoš (Ford RS Cosworth 2000).
Celkové pořadí: 1. Roman Keřka 68, 2. Petr Bartoš 67, 3. Marek Stloukal 52.

D3 600: 1. Radomír Kupec (Yamaha R6), 2. Ivana Kuželová (Honda CBR 600), 3. Petr Zeman (Sadev Yamaha).
Celkové pořadí: 1. Radomír Kupec 80, 2. Ivana Kuželová 56, 3. Jakub Kubíček 49.

D6: 1. Tomáš Handík, 2. Martin Kopena, 3. Stanislav Halouska (všichni Škoda Felicia).
Celkové pořadí: 1. Tomáš Handík 77, 2. Martin Kopena 55, 3. Jan Ratajský 53.

Kartcross: 1. Roman Polák (RSK RR), 2. Jiří Havelka (RSK Hornet), 3. Lumír Vaszily (RSK RR).
Celkové pořadí: 1. Jan Havelka 83, 2. Roman Polák 80, 3. Ondřej Šlechta 76.

D3 250: 1. Petr Nikodém (RMZ), 2. Milan Vaněk (RB 250), 3. Václav Tříska (Suzuki).
Celkové pořadí: 1. Milan Vaněk 69, 2. Petr Nikodém 66, 3. Adam Prokop 65.

D3 125: 1. Robert Škola (MZ), 2. Miroslav Fučík (Rydos RSXW), 3. Dominik Prokop (Yamaha).
Celkové pořadí: 1. Robert Škola 80, 2. Dominik Prokop 61, 3. Lukáš Nikodém 46.

D3 160: 1. Libor Teješ (Havel RSXV), 2. Daniel Pytloun (Honda), 3. Josef Švorc (Honda Havel).