Již v sobotu 15. srpna v 9.00 hodin odstartuje od mladoboleslavské sportovní haly 27. ročník dvouetapové cyklorallye Mladá Boleslav – Krkonoše – Mladá Boleslav.

Tradiční závod je nejen sportovním měřením sil, ale i silnou společenskou událostí a příležitostí k setkání všech cyklistických generací.

Na trase I. etapy (130 km) změří síly účastníci ve třech časovkách: Vyskeř, Kozákov a závěrečné na Špindlerovu boudu (1208 metrů nad mořem). Druhý den v neděli je pak čekají dvě časovky: Roprachtice u Vysokého nad Jizerou a Kozákov na trase do Mladé Boleslavi (95 km).

Uzávěrka přihlášek byla koncem minulého týdne. Přes vysokou náročnost této soutěže je limitující kapacita ubytování (70 lůžek na Erlebachově boudě v Krkonoších) zcela zaplněna.

Ve čtyřech kategoriích od 30 do 60 let a více let startují z mladoboleslavských závodníků Jiří Šťastný, Stanislav Svárovský, Martin Šlégl a další. Startuje i Stanislav Starý (1938) z Benátek nad Jizerou či bývalý primátor Mladé Boleslavi Svatopluk Kvaizar (1944) z pořadatelského oddílu. Ze čtveřice přihlášených žen jmenujme Věru Štěpánkovou z ACC Mladá Boleslav.

Pořadatelem akce je cyklistický oddíl TJ Auto Škoda Mladá Boleslav spolu s CK Kvapil Česká Lípa. Podpora byla poskytnuta jak Magistrátem města Mladá Boleslav tak i Okresním sdružením ČSTV.

V historii tohoto závodu jsou dlouhodobě sledovány nejlepší výkony v jednotlivých časovkách. Tak například trasu ze Špindlerovského náměstí na Špindlerovu boudu ti nejlepší jedou pod 30 minut!

Předpověď počasí na nastávající víkend je příznivá a tak lze očekávat i řadu překonaných rekordů v jednotlivých kategoriích. Náročný závod nemá vyloženého favorita.

JAN JAROMĚŘSKÝ