Mistrovství České republiky se blíží a medailová sbírka boleslavské krasobruslařky Moniky Zörklerové se rozrůstá.

V závodě Křišťálová brusle v Děčíně se bojovalo o body do nominačního žebříčku do republikového šampionátu, který se kvapem blíží. Nechyběly ani závodnice TJ Auto Škoda Mladá Boleslav.

Pro Moniku Zörklerovou a její trenérku Dagmar Pletkovou byl tento závod další prověrkou a také možností vyzkoušet zařazení těch nejobtížnějších prvků.

I přes nezdar u dvojitého axela vybojovala Zörklerová v Děčíně další medaili do své sbírky, tentokrát bronzovou. Potvrdila tak svou výbornou formu.

Mezi mladšími žačkami měly Boleslavačky dvojí zastoupení. Skvělého výsledku dosáhla Dorota Horáčková, která skončila na výborném 7 místě a taktéž potvrdila svou nominaci na nadcházející mistrovství České republiky.

Druhou zástupkyní v této kategorii byla Nikola Baščanová, jež sice skončila na celkovém 18. místě, ovšem v silné konkurenci si vylepšila své dosavadní bodové maximum o více než 7 bodů.

V kategorii nejmladší žačky měl mladoboleslavský oddíl TJ Auto Škoda dvě reprezentantky. Pavla Prokopová konečně prolomila smůlu z minulých závodů a předvedla výborný výkon, jenž jí vynesl na celkové 7. místo, což je zatím její nejlepší umístění v této sezoně.

Druhá zástupkyně této kategorie, Štěpánka Erbertová, též předvedla kvalitní volnou jízdu, která ji zařadila na celkové 14. místo.

Nižší stupeň krasobruslařských soutěží pokračoval závodem v Novém Městě nad Metují. Oddíl TJ Auto Škoda zde měl jediného zástupce, Františka Kareše, který startoval v kategorii mladší nováčci A. Vybojoval zde svou čtvrtou medaili v této sezoně, tentokrát zlatou!

VERONIKA PLETKOVÁ