Jakub Koráb, již několikaletá brankářská opora florbalistů Mladé Boleslav, i potvrdila své kvality uplynulý víkend v Brně v rámci prvního čtvrtfinálového víkendu play-off Fortuna Extraligy. Jakub Koráb bude o víkendových boleslavských zápasech opět tím, na koho se budou boleslavští florbalisté spoléhat jako na svou velkou oporu v brankovišti. Jak vidí boleslavský gólman ambice svého týmu prozradil Boleslavskému deníku před dvěma zápasy na domácí palubovce.

Jak byste zhodnotil uplynulý víkend v Brně z pohledu boleslavského týmu?
Na mužstvuu je vidět vyšší stupeň nasazení než v průběhu druhé poloviny základní části a přestože jsme nehráli úplně podle představ hlavně ve druhém zápase přivezli jsme z Brna vyrovnaný stav série, což byl cíl. Škoda jen hořké příchuti nájezdů, které rozhodly.

Jak byste hodnotil váš výkon v obou brněnských zápasech?
Svými výkony jsem byl mile překvapen, oba patří mezi mé tři nejlepší v této sezoně. Zatím je tedy spokojenost, ještě navázat v dalších bojích a pomoci tak týmu k vytouženému postupu.

Co lze čekat od pokračování čtvrtfinálové série na boleslavské půdě?
Jak ukázaly zápasy v Brně, tato série nabízí vyrovnané soupeře s důrazem na útočnou složku, což je určitě pro diváky výborná pozvánka.

Budete se nějak speciálně připravovat na boleslavská utkání s Brnem?
Nic neobvyklého, v pátek si půjdu zaplavat a v sobotu si koupím láhev Aloe Vera. Pro mě je důležité být spokojený.

Jaký je váš tip na boleslavskou sérii?
Věřím, že se po víkendu budeme soustředit již na jiného soupeře, maximálně si to prodloužíme o pár dnů a následně budeme čelit týmu z horní části tabulky.

ALEŠ TUMA