K titulům mistra České republiky přidal boleslavský karatista Filip Vít opět také prvenství v otevřeném mistrovství Moravy a Slezska.

Ten se vydal vydal na sever Moravy, do Jeseníku, kde obhajoval prvenství z loňského turnaje. Mezi staršími žáky do 39 kg znovu nenašel přemožitele a jasně zvítězil.

O medaili usiloval také v kata. V eliminačních kolech dokonce došlo na opakování finále republikového mistrovství a reprezentant Auto Škody znovu Vika z Liberce porazil. V dalším kole se však dopustil drobného zaváhání, a tak se nakonec musel spokojit s bojem o bronz. V něm opět nestačil na v současnosti jednoho z nejkvalitnějších závodníků v kata mezi staršími žáky, Šafránka z Prahy, a zůstal těsně za medailovými příčkami.

Karatisty čeká už v sobotu další z mnoha nominačních turnajů započítávaných do republikového žebříčku Wakizashi Cup v Nymburku, kam se vydá i několik začínajících závodníků, aby si odbyli svůj první závodní křest. O týden později pak několik závodníků čeká start v mezinárodní Grand Prix v Ústí nad Labem.

LADISLAV MAREŠ