Karatisté Auto Škody přivezli do Mladé Boleslavi osm medailí z posledního turnaje sezony. Do Kladna přijelo 180 závodníků z desítky klubů středních Čech, aby bojovali o tituly krajských přeborníků a také o přímá postupová místa na republikové mistrovství mládeže 2010 a seniorů 2011.

Tituly v kata i v kumite dorostenců do 52 kg s přehledem vybojoval v současnosti nejúspěšnější závodník klubu Filip Vít.

O další zlato se postaral Aleš Suchý v kumite juniorů do 68 kg, když ve finále svedl vyrovnaný souboj se svým soupeřem z Rakovníka. O jeho vítězství rozhodli po prodloužení až rozhodčí takzvaně na praporky.

Soupeřku neměla mezi ženami do 50 kg Kateřina Koubová, a proto ani nestartovala.

Po roční přestávce se na turnaji představil také Ladislav Mareš mladší. Mezi muži do 75 kg své soupeře jasně převyšoval technicky i takticky a s přehledem zvítězil. V žádném z utkání nikdo z jeho soupeřů nezabodoval, naopak boleslavský borec své soupeře ničil přesnými kopy i údery.

O překvapivý bronz se v kata družstev žáků postaral tým Auto Škody ve složení Bulíř, Krátký a Paul. Druhý tým ve složení Koščík, Macháček a Riedl zůstal v konkurenci třinácti družstev těsně za bronzem.

Další dvě medaile, stříbrnou a bronzovou, přidal do sbírky Ladislav Mareš starší. V kata Masters mužů nad 35 let postoupil do finále, kde 1:2 prohrál s Přibylem z Mělníka. Mezi muži vybojoval bronz, když nestačil na výrazně mladšího, pozdějšího vítěze Lukaševiče z pořádajícího klubu Keiko Ryu Kladno.

V dalších kategoriích sice boleslavští závodníci na medaile nedosáhli, ale byli jim velmi blízko. Jan Paul a Jan Bulíř prohráli v utkáních o bronz v kata starších žáků. Veronika Paulová stejně smolně skončila při svém prvním soutěžním startu mezi žákyněmi do 12 let a stejně smolně skončil mezi žáky do osmi let Martin Pech.

Karatisty nyní čeká několik posledních relaxačních tréninků a pak prázdninová přestávka. V jejím závěru se vydají na týdenní kondiční soustředění nedaleko Prachovských skal a od září začne druhá polovina letošní sezony, jejímž vrcholem bude XVII. Vánoční cena Mladé Boleslavi a pro některé závodníky také republikové mistrovství v Hodoníně.

LADISLAV MAREŠ