Indoss Plzeň – FK MB 6:3

Futsalisté Plzně potvrdili svojí letošní domácí neporazitelnost, připsali si na své konto již druhé vítězství ve finálové sérii a mají řádně nakročeno zpět do první ligy, kterou opustili před 3 lety.

A nutno říci, že jim to mladoboleslavští hráči značně usnadňují, když opět nezachytili úvod utkání a v 6. minutě již prohrávali 3:0. Indoss začal utkání tradičně pěkně zostra, jejich borci hýřili pohybem a Boleslav jim přes veškerou snahu prostě nestačila. Po spršce střel v úvodu pak uhodil tradičně specialista na FK Mladá Boleslav Kovacs, jehož tečovaná střela skončila v růžku branky a dvě rychlé branky Vnuka a Myslíka v následující minutě po školáckých hrubkách poslaly Boleslav málem do kolen.

I když se hra pomalu začala vyrovnávat, čtvrtý zásah po rychlém brejku vstřelili domácí Blažkem a teprve potom trochu naštvaní hosté korigovali do půlky Poláčkem a Krausem. Kdyby využili ještě alespoň jednu ze svých 4 tutovek, které si vytvořili v závěrečném náporu, mohli pomýšlet na dramatický závěr. Ale když se ve 25. min. přehnal Štverák přes Brychtu a přehodil vybíhajícího Ehrenbergera, jejich šance znovu pohasly.

Boleslav dřela a vytvářela si šance, ale netrefovala ani prázdnou branku, a tak jim to domácí hráči ukázali sami. Rozebrali do šroubku rozhozenou boleslavskou obranu a Kučera ve 33. min. pojistil zasloužené vedení.

Labutí písní byla pak snižující branka Brychty po rozehraném přímém kopu, neboť Plzeň vsadila na kvalitní obranu, a co jí prošlo, polapal spolehlivý Chrž. Dramatický závěr se tak nekonal a hosté museli palubovku opustit se sklopenými hlavami.

Trenér Jiří Baborák: „Jsem zklamán, že jsme prohráli oba zápasy, ale takový je sportovní život. Dá se říci, že jsme v přípravě a trénincích udělali pro zdar maximum, ale na Indoss to prostě zatím nestačí, jeho hráčská skladba je fantastická a ke své fotbalovosti a fyzickým přednostem přidal herní disciplínu od trenéra Kadlece. Vždyť např. gólově zářící obránce Holý se zatím v play-off neprosazuje příliš střelecky, ale jenom proto, že kvalitně brání a hraje pro tým. My jsme určitě špatný tým neposkládali, ale když už teď jde o vše, ukazuje se, kdo na to psychicky má a kdo ne. Rozhodují maličkosti a někteří hráči neprodají to, co v sobě mají. Zkusili jsme tah s Ehrenbergerem, a i když určitě nezklamal, nestačilo to. Zcela jistě nám chyběli Kamenický, Krejčík a Filip. V Mladé Boleslavi se vytáhneme poslední esa z rukávu a sérii zkusíme alespoň prodloužit, aby si věrní diváci vychutnali kvalitní futsal i netradičně v květnu, což jsem v Plzni postrádal. Celou válku jsme zatím ještě neprohráli. “

Branky: Kovacs, Vnuk, Myslík, Blažek, Štverák, Kučera – Poláček, Kraus, Brychta. Rozhodčí: Henych (Mariánské Lázně), Melničuk (Plesná), Chládek (Aš). Delegáti: Návesník (České Budějovice), Primus (Dobrá Voda). Diváci: 50. Poločas: 4:2.

Sestava FK MB: Ehrenberger (Bellada) – Jurčovský, Poláček, Remenec (13. Brychta), Sopko – Pára, Jílek, Hůlka (13. Boško), Kraus.