61 kilometrů. Tahle porce čeká na stovky cyklistů.

Vše v okolí Mladé Boleslavi.

Start závodu Mladá Boleslav Tour Škoda Auto se blíží. Závod se uskuteční v sobotu 15. května. Hlavní závod odstartuje přesně v poledne.

Pořadatelé dalšího závodu prestižního cyklistického maratónského seriálu Kolo pro život uzavřou přihlášky
v neděli 9. května!!

„Bude sice možné se prezentovat ještě před startem, ale bude to dražší,“ upozorňuje hlavní pořadatel MB Škoda Tour Josef Hladík.

Zatímco přihláška do neděle bude závodníka stát 500 korun, poté bude o stokorunu dražší.

Start závodu bude v Mladé Boleslavi u Zákaznického centra Škoda Auto. Závodníci pak pojedou skrz město k Jizeře, do Čejetic, Debře, Hrdlořez, minou zříceninu hradu Zvířetice a dostanou se do bělských lesů, kde pojedou kolem obory Klokočka, přes Bítouchov zpět do Mladé Boleslavi. Cíl bude u Jizery na Krásné louce, kde budou mít všichni veškeré zázemí a kde se také bude odehrávat prezentace.

Favoritem závodu je závodník pořadatelského Alpine PRO Author Teamu Václav Ježek. Ten sice v prvním letošním závodě seriálu v Brdech dojel pátý, vloni však v seriálu závodů Kolo pro život skončil celkově třetí.

Pořadatelé připravují bohatý doprovodný program – po odstartování hlavního závodu se uskuteční soutěžní jízdy v dětských kategoriích – vše na Krásné louce. Zajímavostí bude také seskok parašutistů, autogramiáda soutěžního pilota soutěžního automobilového týmu Škoda Delimax Pavla Valouška i cykloexhibice legendárního Pepy Dresslera.

Vylášení vítězů se předpokládá kolem 16. hodiny. Brzy poté začne na Krásné louce koncert kapely Komunál.