Úvodní automobilový závod letošní sezony – Rallye Hořovice – otevřel letošní sezonu Volného poháru rallye. Pořadatelé pro soutěžící připravili více než 60 km rychlostních zkoušek s kvalitním asfaltovým povrchem.

Oproti předchozím rokům došlo k úbytku posádek v nižších třídách, paradoxně výrazně narostla konkurence v nejsilnější třídě pro vozy s obsahem motoru nad 2000 ccm.

Na start soutěže se v této třídě postavilo 14 posádek převážně s vozy Mitsubishi Lancer EVO IX a Subaru Impreza Sti. Z vítězství se nakonec radoval Šikl s Pecinou, jedoucí na voze Mitsubishi Lancer EVO IX.

Středočeský region na soutěži zastupovaly dvě posádky. Manželé Dvořákovi z týmu Auto Český ráj Březina po celou soutěž řešili problémy s brzdami svého Subaru. V absolutním pořadí obsadili velmi pěkné 6. místo a je předpoklad, že v dalších závodech sezony nepochybně zrychlí.

Klinger s Trubičkou z týmu Autovrakoviště Hejtmánka Mladá Boleslav startovali tradičně s felicií. Od startu sváděli ve třídě pro vozy s obsahem motoru do 1400 ccm boj o vteřinky s posádkou Michálek – Hála se Suzuki Swift. Ti byli nakonec v cíli šťastnější, neboť boleslavskou posádku o necelou vteřinu porazili.

Pilot Klinger však byl po závodě spokojen: „Na voze se během závodu nevyskytl žádný technický problém a projevila se tak kvalitní příprava vozu mechaniky.“

Dalším závodem Poháru bude o posledním květnovém víkendu tradiční Rallye Posázaví, kde by se na start měly postavit další boleslavské posádky, které do Hořovic nestihly připravit svou závodní techniku.