Plavci Auto Škody Mladá Boleslav startovali v loňském roce ve více jak čtyřiceti závodech a získali nejeden výrazný úspěch.

Úspěchy, dosažené na „pouťových“ závodech sice dokreslovaly celkovou úspěšnost, ale pro umístění rozhodovaly jen body, získané v mistrovských soutěžích ČSPS.

Ve statistikách, které každoročně vydává řídící organ plaveckého svazu, je postavení boleslavských plavců dokumentem jejich velmi dobré výkonnosti.

Žáci získali 392 mistrovských bodů a v celostátním žebříčku obsadili 6. místo. Je to nejlepší výsledek v celé historii oddílu!

K neméně významnému úspěchu doplavali dorostenci Auto Škody, kteří zůstali těsně za desítkou nejlepších. O jedenácté místo se nejvíce zasloužila Kristýna Pažoutová ziskěm dvou zlatých, sedmi stříbrných a pěti bronzových medailí na dorosteneckých šampionátech ČR.

Do medailové dorostenecké kolekce přispěla Martina Nováková dvěma stříbrnými a jedním bronzem. Jednu bronzovou medaili přidal před svým odchodem z oddílu Černík.

Král s Klárou Hojsákovou bodovali ve finálových závodech. Pažoutová s Novákovou si navíc vyplavaly účast mezi osmi nejrychlejšími dospělými. Škoda, že se z předních míst vytratila Kateřina Černíková, která mohla bodový zisk zvýšit.

K úrovni přípravy plavců Auto Škody vypovídá i postavení plavců oddílu v dlouhodobých i ročníkových tabulkách.

K Lindě Světlíkové – Turkottové, Lucii Šilhánové a Kateřině Černíkové se v loňském roce zařadila Kristýna Pažoutová. Časem 57,08 na 100 metrů kraul jí patří 15. místo, stejné pořadí i za čas 2:03,53 na kraulové dvoustovce.

V tabulce výkonů žen skončila Pažoutová v loňském roce pátá na 100 metrů kraul, šesté místo jí patří na 200 metrů kraul a osmé místo na kraulové padesátce.

Na přední místa mezi staršími dorostenkami a do desítky žen se zařadila Martina Nováková. V nejlepší desítce dorostenecké kategorie figurují Král a Klára Hojsáková. Mezi žačkami se nejvíce prosadila Jolana Hojsáková na všech kraulových tratích.

Do desítky nejlepších doplavaly také Žáková a desetileté Kozmérová a Velemanová. Baloun, Brzobohatý, Černý, Dragoun, Kocmich, bratři Maděrové, Hercík a Šittler také pronikli do desítky nejlepších mladších a starších žáků v republice.

OLDŘICH KŘÍŽEK