Boleslavští házenkáři jdou za postupem do vyšší soutěže, a tak museli ze Zruče přivézt dva body.

V úvodu se hrála oboustranně vyrovnaná házená. Až po dvanácti minutách hry se dokázali hráči HC Auto Škoda brankově utrhnout, vytvořit si pětibrankový náskok a vedli tak 11:6.

Do konce úvodní části utkání se na hřišti nic důležitého nestalo a obě družstva si po hvizdu rozhodčích, který ukončil první poločas, mohla vyměnit strany za stavu 16:12 pro Auto Škodu.

Ve druhém poločasu se na vývoji utkání nic nezměnilo. Hosté si udržovali dostatečný brankový náskok a měli utkání pod kontrolou. Domácí házenkáři nenašli proti Auto Škodě účinnou zbraň a dokázali stáhnout ztrátu maximálně na rozdíl dvou branek.

Hosté si připsali na své konto další dva důležité body.

„V průběhu celého zápasu jsme si udržovali tří až čtyřbrankový náskok. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. S čím můžeme být spokojeni, byla hra v útočné fázi. Horší to bylo v obraně, kde musíme do příštího zápasu s Kutnou Horou zlepšit především důraz při hře hráče proti hráči,“ konstatoval těsně po utkání trenér HC Auto Škoda Petr Kulas.

V sobotu 23. května čeká na házenkáře HC Auto Škoda v domácím prostředí důležité utkání se Spartou Kutná Hora. Obě družstva se střetnou v přímém souboji o první místo v Společné regionální lize. Utkání začíná v 18 hodin.

Auto Škoda: Kuka, Palo – Svárovský 1, Picek 6, Beckert 5, T. Houška 4, Makovec 2, Homolka 1, J. Janhuba, M. Novák 4, V. Kuchta 6.