Ústí n. L. – Auto Škoda 31:30

Boleslavští házenkáři odjížděli k dalšímu utkání II. ligy mužů v nekompletní sestavě, ale i přesto se chtěli pokusit o zisk bodů.

Vstup do utkání se jim, jako již několikrát předtím, vůbec nepovedl. Hráči znovu zaspali úvodní minuty a v 6. minutě prohrávali už 0:5.

Během dalších minut se herně zvedli, zlepšili přechod do útoku, stáhli brankovou ztrátu na rozdíl jedné branky a v 17. minutě svítil na tabuli stav 8:9.

Posledních pět minut prvního poločasu patřilo však domácím. Vstřelili laciné branky a vytvořili si tříbrankový náskok.

Ve druhém poločasu se hrála vyrovnaná házená. Boleslavské házenkáře brzdily v rozletu technické chyby, kterých bylo na jedno utkání až příliš mnoho.

Házenkáři Ústí si tak stále udržovali dvoubrankový náskok. V posledních minutách utkání se ještě hráči HC Auto Škoda dostali do dvojnásobného oslabení a ztratili tak šanci na bodový zisk.

„Do Ústí jsme odjížděli ve značně oslabené sestavě, ale i tak jsme chtěli bojovat a bodovat. Nevydařil se nám vstup do utkání, takže jsme hned prohrávali o pět branek. Ve druhém poločasu se hrála naprosto vyrovnaná házená, ale ke konci nám chybělo i trochu toho štěstí k vyrovnání stavu. Vzhledem k sestavě, v jaké jsme nastoupili, a předvedenému bojovnému výkonu by si kluci alespoň ten bod zasloužili,“ řekl několik minut po utkání trenér HC Auto Škody Petr Kulas.

Auto Škoda: Kuka, Palo – Homolka 1, T. Houška 4, Janus 6, J. Janhuba 6, Kulas, Makovec 5, V. Kuchta 4, P. Novák 4.

JAN PAVLÍČEK