Auto Škoda – Pardubice 27:22

Muži HC Auto Škoda v boleslavské sportovní hale ve veledůležitém utkání druhé ligy házené porazili družstvo SKP Pardubice. Nastoupili proti sobě dva soupeři sousedící v tabulce a zároveň bojující o holou existenci v této soutěži.

Utkání začali lépe domácí házenkáři. Na svého soupeře doslova vlétli a v 6. minutě vedli 5:0. Pardubice nemohly dlouho najít recept na překonání dobře fungující obrany HC Auto Škoda. Po deseti minutách hry přece jen srovnaly krok a začaly pomalu dotahovat náskok domácích. Ve 20. minutě vedla Auto Škoda o tři branky a kontrolovala svůj náskok. V útoku dobře fungovala hra na pivota a Šebek se v zakončení nemýlil.

I ve druhém poločasu na tom byli lépe domácí hráči. Brankář Marek Kuka pochytal velké množství vyložených šancí soupeře a v prostřední desetiminutovce k tomu ještě Boleslav přidala šňůru pěti branek v řadě a v 51. minutě vedla o devět gólů. V závěru utkání už hosté dokázali jen zkorigovat na rozdíl pěti branek.

„V tomto utkání nám šlo o všechno. Potřebovali jsme vyhrát a podle toho jsme se na utkání připravovali. Po hráčích jsem požadoval velké nasazení, což kluci splnili do puntíku jak v obraně, tak v útoku. Hráli jsme agresivně, kluci si pomáhali, zdvojovali se a myslím si, že vybojovali zasloužené vítězství. Velký dík patří našemu brankáři, který nás hodně podržel,“ uvedl po utkání trenér HC Auto Škoda Petr Kulas.

Auto Škoda: Kuka, Palo – Homolka 4, J. Janhuba 6, Kulas 1, F. Janhuba 1, V. Kuchta 1, B. Kábrt 1, Picek 1, J. Kuchta, J. Houška, Šebek 5, M. Novák 3, A. Pavlíček 4.

JAN PAVLÍČEK