Kutná Hora – Auto Škoda 18:31

Boleslavští házenkáři odjížděli k utkání II. ligy staršího dorstu na palubovku posledního celku s cílem získat dva povinné body.

Od úvodních minut utkání měli hráči HC Auto Škoda svého soupeře pod tlakem a vývoj hry pod svou kontrolou. Bez větších problémů se ujali vedení a v 18. minutě vedli už 10:3.

V závěru prvního poločasu však trochu polevili v koncentraci, zahodili velké množství šancí a za devět minut nedokázali vstřelit ani branku. Přesto vedli po třiceti minutách hry nad Kutnou Horou o šest branek 12:6.

Ve druhém poločasu to už zase byla Boleslav z úvodu utkání. Hráči hráli v klidu, kontrolovali hru a brankově se domácím čím dál více vzdalovali. Deset minut před koncem vedla HC Auto Škoda o dvanáct branek 25:13 a bylo prakticky rozhodnuto, že si odveze domů dva body za výraznou výhru.

„Odjížděli jsme k utkání s cílem vybojovat s posledním celkem dva body. Začátek prvního poločasu byl pro nás velmi dobrý. Dostali jsme se rychle do vedení o osm branek, ale pak se opět u nás projevila bolest boleslavské házené, a tou je proměňování šancí. Ve druhém poločasu jsme zpřesnili střelbu a soupeře porazili poměrně značným rozdílem,“ zkonstatoval po utkání vedoucí družstva HC Auto Škoda Jan Polesný.

Auto Škoda: Ištván, Železný – P. Váňa 9, Závora 1, Beneš 3, Grůša 3, Šupej, Polesný 4, Šťastný 3, Kováč 5, Krčmář 1, T. Váňa, Janoušek 2.