Házenkáři HC Auto Škoda Mladá Boleslav mají za sebou půl roku v nové soutěži. Do druhé ligy vstupovali s cílem udržet tuto soutěž i pro další sezonu.

Po podzimní části jsou boleslavští házenkáři na 11. místě se sedmi body a na sedmé Pardubice ztrácejí pouhé tři body. Jak je vedení oddílu s výsledky svého družstva spokojeno, na to jsme se zeptali trenéra boleslavských házenkářů Petra Kulase.

Jak hodnotíte podzimní část soutěže?
S podzimní částí soutěže a se ziskem sedmi bodů můžeme být relativně spokojeni. Před sezonou jsme uvažovali, že by jsme mohli mít v polovině soutěže šest až osm bodů. Přesto jsme ale mohli získat ještě dva až tři body navíc, kdybychom na venkovní mistrovská utkání jezdili v kompletní sestavě. V nekompletní sestavě se venku body jen těžko získávají.

Podzimní část skončila a hráči teď odpočívají. Mají nějaký speciální program?
Okamžitě po skončení mistrovské soutěže jsme začali se zimní přípravou. Zaměřili jsme se především na fyzickou kondici a rozvoj silového fondu hráčů. Od 18. prosince mají hráči zasloužené volno a trénovat začínáme opět 4. ledna.

Připravujete pro jaro nějaké větší změny v hráčském kádru?
Žádné velké změny v hráčském kádru nechystáme. Pouze nás posílí jeden hráč ze Železného Brodu, který k nám přijde na limitovaný přestup a pomůže nám na jaře na levé spojce.

JAN PAVLÍČEK