Auto Škoda – Dv. Králové 37:18

V tomto utkání na boleslavské hráče čekalo jedno z lepších družstev druhé ligy házené staršího dorostu.

Na začátku prvního poločasu se hrála oboustranně vyrovnaná házená. Hra se přelévala ze strany na stranu a žádný celek si nevytvořil výraznější náskok. Teprve v závěru první části hry se domácím hráčům povedlo brankově odskočit a vytvořit si šestibrankový náskok (18:13).

Vstup do druhého poločasu vyšel domácím na jedničku. Než se stačili hráči Dvora Králové na hřišti rozkoukat, prohrávali už o jedenáct branek. Bylo jasné, že boleslavští házenkáři drží vývoj utkání pevně ve své moci a jdou si za ziskem dalších dvou bodů.

V posledních patnácti minutách utkání už stříleli branky pouze domácí hráči. Devět branek v řadě v síti hostujícího brankáře udělalo definitivní tečku za tímto utkáním a hráči HC Auto Škoda se mohli radovat z vysokého vítězství.

Trenér Auto Škody Petr Kulas: „Dvůr Králové je poměrně kvalitní soupeř a podle toho vypadal i začátek utkání. My jsme chybovali, padaly nám balóny a tak se to tahalo o góla, o dva. Až v závěru prvního poločasu jsme se utrhli o pět branek. V druhém poločasu se rapidně zlepšila naše hra v obraně, dařil se nám rychlý přechod do útoku a výsledek pak tomu odpovídal.“

Sestava HC Auto Škoda: Kuka – Makovec, F. Janhuba, B. Kábrt 2, A. Pavlíček 5, Svárovský 1, J. Janhuba 11, Homolka 5, Váňa 3, Šťastný 6, Polesný, Kováč, Cihlář 2.

JAN PAVLÍČEK