Auto Škoda – Jičín B 26:33

Boleslavským házenkářům mělo přípravné utkání posloužit k možnosti vyzkoušet si nové herní kombinace a zjistit aktuální formu hráčů před nedělním utkáním Českého poháru s SK Praha 4.

Hráči HC Auto Škoda nastoupili do utkání nedisciplinovaně. Špatně bránili, chyběl jim pohyb a balon je v rukou vůbec neposlouchal. Ve 3. minutě prohrávali 0:3 a nevypadalo to, že by se donutili k lepšímu výkonu.

Jejich přechod do útoku byl pomalý, jedna technická chyba následovala druhou a v obraně byli vždy oproti soupeři o krok pozadu. Hráči Jičína hráli v klidu a udržovali si čtyřbrankové vedení. Na vývoji hry nic nezměnily ani hráčské výměny. Po třiceti minutách domácí prohrávali 13:19.

Na začátku druhého poločasu boleslavští házenkáři zlepšili pohyb v útoku, snadněji se tak dostávali k zakončení a zkorigovali brankovou ztrátu na rozdíl tří branek. Ve 37. minutě prohrávali 17:20 a zdálo se, že svého soupeře ještě hodně potrápí. Jenže svižný pohyb po hřišti jim dlouho nevydržel.

Opět zpomalili a překonání dobře fungující obrany Jičína jim dělalo neskonalé problémy. Házenkáři Jičína naopak z dobře zajištěné obrany vyráželi do rychlých protiútoků, z nich snadno skórovali a vytvořili si do závěrečných minut dostatečný náskok.

A jak hodnotil toto přípravné utkání trenér HC Auto Škoda Petr Kulas?: „Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě. My jsem do utkání vstoupili laxně, dělali jsme technické chyby, neproměňovali jsme šance a nechali jsme si soupeře utéct o šest branek. A hlavně nám chyběl pohyb v útoku.“

Auto Škoda Mladá Boleslav: Kuka – Picek 2, V. Kuchta 3, Homolka 2, Svárovský, J. Janhuba 5, B. Kábrt 1, Beckert 2, Janus 1, Makovec 3, M. Novák 4, F. Janhuba 3.

JAN PAVLÍČEK