Turnov – Ml. Boleslav 3:7

Druholigoví futsalisté FK Mladá Boleslav dokonale odčinili domácí prohru s vysokoškoláky z Liberce. Střelecky se dařilo zejména Sopkovi.

Již v prvním poločase hrál atraktivní futsal, ale padlo málo branek. Dovedení dostal hosty Hůlka, ale nejlepší hráč Turnova Krejčík stačil do poločasu srovnat.

Druhá půle byla na branky daleko štědřejší. Nejprve se střelecky prosadil hostující Kraus, ale Krejčí opět srovnal skóre.Poté dvakrát udeřilo na turnovské straně. Po Remencově přihrávce úspěšně zakončil Sopko, pak bodlem prostřelil turnovského gólmana Filip.

Turnov vsadil všechno na ofenzivu, začal hrát power – play, ale famózní boleslavský brankář Bellada a bezchybná obrana hostů mu skórovat nedovolila.
Konečné rozhodnutí padlo v poslední čtyřminutovce. Nejprve Sopko z druhé desítky zvýšil vedení Boleslavských na 5:2, pak ještě střelou pčes celé hřiště do prázdné branky zkompletoval svůj hattrick.

Turnov ještě stačil zkorigovat Krejčíkem, ale tečku za výsledkem udělal Remenec střelou do prázdné branky. Turnovští ještě mohli snížit ze dvou desetimetrových kopů, ale skvělý Bellada v brance hostů byl proti.

Trenér FK Mladá Boleslav Jiří Baborák: „Myslím, že na takové zápasy lidi budou určitě chodit, mělo to šťávu, nasazení, emoce a a padlo dest gólů gólů – co víc si přát. My jsme byli přeci jen produktivnější a výborně nám zachytal Bellada, který chvílemi sice vypadá apaticky, ale potom dokáže neskutečně reagovat. Sestavu jsme lepili na poslední chvíli, když se na fotbale zranili Jílek a Kvapil a přibyli tak k Brychtovi a vykartovanému Krejčíkovi. Ještě že máme tak široký kádr a dvě kvalitní čtyřky jsme dali dohromady. Mám také radost, že se herně i střelecky chytil Kraus, což je velikým příslibem do dalších bojů. Teď je kvůli Valné hromadě Svazu futsalu týden volno, ale poté přijde rozhodující série posledních čtyři utkání základní části. 5. března hostíme páté Litoměřice, pak jedeme do druhého Kladna, přivítáme třetí Andy Liberec a končíme u zatím šestého Benešova.“

Branky: A. Krejčík 3 – Sopko 3, Remenec, Filip, Hůlka, Kraus. Rozhodčí: Vaněk, Černý. Diváci: 150. Poločas: 1:1.

Sestava Ml. Boleslavi: Bellada – Jurčovský, Poláček, Remenec, Sopko – Pára, Hůlka, Filip, Kraus (Doležal). Trenéři Jiří Baborák a Jan Fencl.