Vynikajícího úspěchu dosáhl dolnobousovský silák František Živný v Brně na prestižním turnaji v armsportu (přetláčení rukou) Golemova ruka. Ve váze nad 100 kg na pravou ruku vybojoval bronz.

„Je to vynikající Františkův úspěch v neskutečně nabité mezinárodní konkurenci,“ rozplýval se nad bronzem osobní trenér Františka Živného Martin Szabo, který bousovského borce připravuje teprve tři měsíce.

František Živný i přes zdravotní problémy startoval na levou i pravou ruku. „V soutěži na levou ruku jsem musel po čtyřech utkáních vzdát pro nesnesitelné bolesti v kloubech,“ přiznal Živný.

Na pravou ruku si však vedl skvěle. V soutěži se sešlo 18 borců z celé Evropy v čele s několikanásobným mistrem světa Maďarem Szsásem.

Živný si však vedl výtečně. Dvakrát dokonce porazil Dušana Tesaříka, absolutní českou špičku v této váhové kategorii. Odměnou mu bylo celkově třetí místo a bronzová medaile.

„Jsem opravdu šťastný, že jsem se v tak nabité konkurenci dokázal prosadit. Musím poděkovat svému trenérovi, jak mě dokázal na turnaj připravit, ale stejně tak Karlu Zetkovi a Miroslavu Roháčkovi za jejich podporu, bez níž bych se takovýchto špičkových turnajů nemohl zúčastnit,“ nezapomněl Živný poděkovat těm, kteří se na jeho úspěších bezprostředně podílejí.

Dolnobousovští pákaři se v současné době pečlivě připravují na Mistrovství ČR v armsportu, které se uskuteční v dobnu v Lysé nad Labem. Kromě Františka Živného se šampionátu zúčastní i Veronika Milotová, Milan Jirčák a Roman Němec.

Na mistrovství Evropy a mistrovství světa letos František Živný nepojede. „Šampionáty se uskuteční v Moskvě a Las Vegas, a to je pro mě finančně neúnosné. Rád bych však na mistrovství republiky získal titul mistra,“ přiznal nejbližší cíle František Živný.