Na Mistrovství světa v páce v Italském městě Rosolina Mare se představil také dolnobousovský rodák František Živný v kategorii mužů nad 110 kg na levou i pravou ruku.

Šampionátu se zúčastnilo celkem 856 závodníků ze 41 zemí. Nechyběli ruští, ukrajinští, američtí a brazilští závodníci.

Dolnobousovský silák nedopadl podle svých představ. Na levou ruku měl v kategorii 32 borců a skončil na 22. místě. Na pravou ruku dopadl o něco lépe, skončil na 13. místě z 37 borců.

Z důvodu dlouhodobého zránění obou loktů a páteře byl se svým výkonem na levou ruku celkem spokojen, ale na pravou ruku dal maximum a byl rád, že se přehoupl aspoň přes polovičku.

Živný po šampionátu uvedl: ,,Byla to pro mne po dlouhé době obrovská zkušenost. Rád bych poděkoval za výraznou podporu Karlu Zetkovi, bez něhož bych se tohoto velkého šampionátu nemohl zúčastnit.“ Františel Živný by si chtěl tento rok dát pro českou sezonu pauzu a rád by se připravoval na mezinárodní soutěže, pokud to jeho zdraví vydrží.

A jedna perlička na závěr. Ještě před šampionátem se František Živný zúčastnil srazu motorkářů v Lažanech u Jičína, kde se v jeho rámci uskutečnila soutěž v páce. Její vítěz se utkal s Františkem Živným o titul absolutního vítěze, který inkasoval částku 10 tisíc korun. František Živný zápas vyhrál a alespoň trochu si přilepšil na výdaje za šampionát.