Boleslavští florbalisté se chystají na semifinálové duely play – off extraligy florbalu. Soupeřem jim bude tým Vítkovic, obhájce mistrovského titulu, navíc mužstvo, s nimiž v play – off ještě nevyhráli. Jak vidí ambice svého mužstva před prvními dvěma zápasy, které se v sobotu a v neděli budou hrát na ostravské palubovce, Jiří Stožický, hlavní trenér?

Jak vnímáte semifinálového soupeře z Vítkovic v letošní sezoně?
Vítkovice jsou na tom velmi dobře technicky i takticky. Mají vyrovnaný tým, který nemá výrazné slabiny. Byl vidět menší herní výpadek po Poháru mistrů evropských zemí. Ale to se dalo očekávat a stává se to i zkušenějším týmům. Směrem k play – off se Vítkovice zlepšovaly a s Liberecem neměly žádný problém.

Co bude potřeba k tomu, aby boleslavští florbalisté konečně nejenom vyhráli na pátý pokus v řadě alespoň nějaký ten semifinálový zápas, ale vůbec mohli pomýšlet na postup do finále?
Celý zápas se musí hrát dobře takticky bez výpadku a nějakého bláznění. Kdo udrží emoce a disciplínu vyhraje. Tuhle sérii rozhodne především to, jak který tým bude bránit, a samozřejmě důraz, jenž na Vítkovice platí.

Jste rozhodnutý udělat v této sérii něco jinak oproti předchozím semifinálovým sériím?
První změna je, že jedeme až v sobotu. Určitě se nebudu dál holit a stříhat a beru si stejnou košili. Ještě přemýšlím, že si před odjezdem půjdu sednout alespoň na hodinu do práce. Vždy, když jsem byl před zápasy s Future v práci, tak jsme vyhráli.