Tréninkem v nové hale v Benátkách vyvrcholila příprava extraligových florbalistů Billy Boys Mladá Boleslav na závěrečná kola základní skupiny. Trénink proběhl ke spokojenosti trenéra Jiřího Stožického, přesto má boleslavský kouč novou vrásku na čele.

Důvodem je fakt, že se útočník Ondřej Fojta v průběhu soustředění reprezentace ve Znojmě zranil. Nemá sice zlomený palec, jak zněla původní zpráva, ale i tak mu naštíplá kůstka po nešťastném kontaktu s mantinelem brání nastoupit k nedělnímu zápasu se Spartou.

Jaká je situace v klubu Billy Boys před závěrečnými zápasy florbalové extraligy v základní části a před play-off, informoval Boleslavký deník trenér boleslavských florbalistů Jiří Stožický.

Jaká panuje nálada před nedělním zápasem se Spartou?
Nálada je dobrá, hráči však jsou před zápasem se Spartou je unaveni. Hodně jsme se teďka zaměřili na kondici s výhledem k play–off. Mám i trochu dojem, že kluci chtějí mít základní část už za sebou a myslí už na play–off.

Jak vnímáte připravenost týmu poprat se ještě o druhé místo v základní skupině a jejich abmice pro play–off? Jaký je váš tip na pořadí týmů pro play–off, popřípadě semifinále a finále?
Dokud je na druhé místo naděje, tak se o něj určitě budeme chtít porvat. Jak dopadneme v play off záleží jenom na nás. Tým máme určitě na finále, a možná i výš. Záleží jen na nás, jak k zápasům přistoupíme. Jsme schopni porazit každého, ale stejně tak umíme s každým prohrát. Já však pevně věřím, že cíl všech kluků je jasně daný a podle toho bude play–off vypadat. Byl bych špatný trenér, kdybych svému týmu nevěřil, tak můj tip je jasný: 1. Boleslav, 2. Tatran, 3. Vítkovice.

Jak byste zhodnotil sezonu, která se blíží k závěru?
Základní část se nám celkem povedla. Na rozdíl od loňska jsme se vyhnuli pravidelnému předvánočnímu výpadku. I když opět menší herní výpadek byl, tak se nám některé zápasy podařilo dotáhnou do vítězného konce, což se cení. Velkou zásluhu na tom má široký a vyrovnaný kádr. Jediný zápas, který považuji za zbytečnou ztrátu, je porážka s Pardubicem. Toto utkání jsme vyloženě odflákli, a snad jsme se z toho poučili. Za měsíc ale základní část už nikoho zajímat nebude, o úspěchu či neúspěchu rozhodne pouze play–off.

Co vzkážete fanouškům?
Fanoušků si vážíme. Moc jim děkuji za podporu v celé sezoně, neboť nám vytvořili výbornou atmosféru i ve venkovních zápasech. Třeba proti Tatranu a Liberci jsme byli jako doma. Doufám, že nám v houfném počtu pomůžou vybojovat finále. Je to však sport, a tak finále jim slibovat nemůžu. Co ale můžu slíbit určitě, je to, že se o něj poperem s maximálním možným nasazením.

Myslíte si, že by se mohlo ještě něco v mladoboleslavském florbale zlepšit?
V boleslavském florbale je na zlepšování určitě velký prostor. Je tu skupina lidí, kteří mají florbal opravdu rádi a snaží se pro něj dělat maximum. Byla by škoda tohoto nadšení nevyužít. Trochu pozdě se nastartovala práce s mládeží. Teď se ale nastavila dobrá cesta a věřím, že se to za pár let klubu vrátí v podobě dobré mládežnické základny. Velkým problémem jsou i tréninkové prostory. Na naši domácí halu se dostaneme jen jednou týdně na trénink, a navíc je zde už špatný povrch. Máme v týmu hodně technických hráčů, a tak není náhodou, že se nám daří více venku, kde lépe kontrolujeme balon. Je to asi běh na dlouhou trať, ale věřím, že se tento problém podaří do budoucna vyřešit a pomůže se tak dalšímu rozvoji florbalu v Boleslavi.