Ml. Boleslav – Liberec 11:1

V utkání čtvrtého kola florbalové extraligy se střetli sousedé v tabulce. Domácí Boleslav odehrála své dosud nejlepší utkání v této sezoně a svého soupeře porazila jednoznačně.

Derby začalo v rychlém tempu, hra se přelévala z jedné strany na druhou a už v prvních minutách bylo patrné, že bude k vidění tvrdý útočný florbal.

Domácí postupně získávali mírnou převahu, kterou v 10. minutě zužitkoval Heczko. V závěru třetiny využil přesilovou hru domácích reprezentant Novotný a dvacet vteřin před jejím koncem ještě zvýšil na 3:0 Jiří Bouška. A tak i když se Liberec snažil, troskotal pravidelně na jistém gólmanovi Korábovi.

Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu. Liberec se snažil zkorigovat stav, ale byli to opět domácí, kteří se po zásazích Voborníka a Jiřího Boušky dostali do pětibrankového vedení.

Teprve po druhé přestávce se konečně prosadili hosté. Chybu domácí obrany potrestal Klucho. Pro Liberec to byla však poslední radost. Po Heczkově gólu na 6:1 měl ještě Vojtěch Krupička možnost trestného střílení, ale branku netrefil. Závěr utkání měl již plně ve své režii domácí tým, který přidal v rychlém sledu dalších pět gólů.

„Celý zápas jsme odehráli podle našich představ, hráli jsme přesně to, co jsme si řekli. Jsem spokojen s týmovým výkonem a doufám, že nám to pomůže do dalších zápasů,“ konstatoval po utkání trenér Boleslavi Jiří Stožický.