Benátečtí florbalisté si vybojovali postup do III. ligy! V regionální soutěži zvítězili suveréně před druhým FbK Wildcats Praha.

V minulém ročníku soutěže jim utekl kýžený postup o dva body. Proto v letošním ročníku zintenzivnili přípravu, výhodou byla po letech čekání možnost trénovat v nově otevřené velké hale. Tréninky absolvovaly společně mužský a juniorský oddíl.

Od nástupu do soutěže signalizovaly Benátky, že budou patřit k favortům. Benátečtí sokolové hráli celou sezonu pohledný, kombinačně moderní florbal a odměnou je první postupové místo v tabulce.

Mezi velice platné hráče patřili z juniorského týmu střelecky výborně vybavení Ondřej Šulc a Tomáš Jelínek. Ti svými výkony pojistili účast A mužstva pro boje ve třetí lize. Tabulka kanadského bodování signalizuje, že se o góly rovnoměrně podílel celý tým.

Absolutorium za své výkony zaslouží brankářská jednička Jan Martinec, který vévodí statistice všech brankařů. Jeho 93% úspěšnost v zákrocích je v přepočtu 2,2 obdržených gólu na zápas.

Do další ligové sezony vyšle benátecký florbalový oddíl A tým mužů a nově se tvořící tým mužů B, který bude doplňovat první tým. Mladší a starší žactvo zasáhne do regionální soutěže RAFL, aby získalo zkušenosti v turnajích.

Do prázdnin ještě absolvují benátečtí florbalisté v Drážďanech mezinárodní florbalový turnaj mužů.

V Benátkách se 29. května uskuteční přebor ČOS mezi staršími žáky v sokolském klání mladých florbalových nadějí a chybět nebudou ani domácí hráči.

JIŘÍ LHOŤAN