Po loňské neúspěšné juniorské sezoně, která znamenala sestup mladých Billy Boys z nejvyšší juniorské soutěže do 2. ligy, zazbnamenal v této sezoně tým vedený trenérem Petrem Pánkem mnoho změn. Všechny jsou směřovány k jedinému cíli - vrátit boleslavské juniory zpět do nejvyšší soutěže.

Bylo angažováno několika výrazných posil především z okolních měst, jejichž juniorské týmy hrají nižší soutěže (Nymburk, Jičín, Kolín, Kutná Hora).

Po odehrané polovině základní části je zřejmé, že vynaložená snaha přináší své ovoce, protože juniorský tým Billy Boy je aktuálně na vedoucí pozici s dvoubodovým náskokem před druhými pražskými Panthers a má tři body k dobru na třetí Kladno.

Rozjezd sezony měli junioři sice trochu pomalejší, ačkoliv již přípravné období naznačilo, že tým může mít postupové ambice.

Od počátku se ale drželi juniorští Billy Boys v horních patrech druholigové tabulky, aby rok 2010 zakončili dvěma výhrami, které je konečně katapultovaly do čela soutěže.

Na závěrečném prosincovém turnaji zvítězili nad ještě nedávno extraligovými Wizards Praha 8:5 a poměrem 7:1 rozstříleli další pražský tým FBC Start 98, který byl původně jedním z nejžhavějších aspirantů na postup do juniorské extraligy.

Z boleslavských hráčů zažívá opět dobrou sezonu kapitán Marek Rozkovec. Stabilně kvalitní výkony odvádí silné brankařské duo Luděk Horáček a Tomáš Rozkovec.

Jak hodnotí první polovinu soutěže trenér Pánek?

Jste spokojen s první polovinou juniorské sezony?
První polovinu soutěže hodnotím kladně, jelikož jsme se zaslouženě dostali do čela soutěže. Ne vše se povedlo podle našich představ, zvláště tři zbytečné prohry v zápasech, kde jsme dominovali. Ovšem nyní jsme vyhráli pět utkání v řadě a věřím, že v novém roce tuto sérii rozšíříme až do play – up o postup do juniorské extraligy.

Jaké nejpodstatnější změny doznal tým do nové sezony?
Především jsem musel sáhnout do okolních měst a náš juniorský tým posílit. Myslím, že všichni hráči naplnili očekávání a náš tým je i díky nim nyní na prvním místě ligy. Kluků z okolí se tu protočilo myslím kolem deseti z měst jako jsou Jičín, Kolín, Nymburk, či vzdálenější Kutná Hora a Lovosice.

Jaké jsou největší přednosti současného družstva?
Mezi naše přednosti určitě patří technická vyspělost našich hráčů, a tím i schopnost se individuálně střelecky prosadit. Rovněž to, že naše střelecká potence neleží na jednom hráči, jako tomu je v případě většiny našich soupeřů. Myslím, že se na naši hru dá koukat. Co se týče slabin, tak se pořád nemůžeme vyvarovat zbytečných vyloučení, což nás stálo již dva prohrané zápasy. Musíme se také zlepšit v rychlosti rozehrávky, jelikož naši obránci pod tlakem dost často chybují. Je stále na čem pracovat.

Kdo patří mezi tahouny týmu?
Mezi tahouny týmu bych zařadil určitě našeho kapitána Marka Rozkovce, posily z Jičína Pokorného a Matyse a vyzdvihl bych hru Lukáše Hodana z Kolína, který je pro mě velice příjemným překvapením. A nesmím zapomenout na dle mého názoru nejlepšího gólmana soutěže Luďka Horáčka.

Jaká byla naplánována příprava přes kritické vánoční období?
Myslím, že nám měsíční pauza mezi zápasy prospěje. Měli jsme dost času zapracovat na věcech, ve kterých máme rezervy, a též na sehranosti jednotlivých formací. Tuto přípravu jsme si zpestřili přátelským zápasem s juniory České Lípy, který jsme s přehledem vyhráli.

Cíl pro druhou plovinu soutěže je jasný?
Jasnou pritoritou je postup do nejvyšší soutěže. Cokoliv jiného by bylo naším velkým zklamáním.