Minikáristé se vypravili na další vrcholový závod sezony. Tentokrát do německého Uersfeldu, který se stal po dva dny dějištěm Evropského poháru ve sjezdu minikár.

Nechyběly zde ani dvě posádky z Mladé Boleslavi. V kategorii C2 monopost, jezdci 10 – 13 let, bojoval o body Jan Šimůnek, v kategorii C6 bob posádka Petr Musal a Vlastislav Bufák.

Ti si svůj velký díl smůly vybrali již v tréninkové jízdě, když se jejich bob v šikaně před cílem dostal do smyku, cílem sice ještě projeli, ale pak již skončili mimo trať.

Po tvrdém nárazu nikdo nevěřil, že by mohli bob opravit, natož chtěli dále závodit. O to bylo větší překvapení, když dokázali za pomoci švýcarského kolegy bob nejen opravit, ale i nastoupit již k první závodní jízdě. Nakonec se jim podařilo vybojovat 7. místo.

Výborně se opět dařilo Janu Šimůnkovi. Po úspěchu na mistrovství Evropy, kdy dojel třetím místě, hned v tréninkové jízdě prokázal, že se rychle zabydlel v kategorii C2. Ve svých jízdách se dokázal postupně zlepšovat, a tak mu patřilo první místo ještě po druhé závodní jízdě. Závody se jezdí na součet dvou lepších jízd a poslední jízdou si nakonec prvenství vybojoval Francouz Jonathan Ortholf, který tak Šimůnkovi oplatil porážku z mistrovství Evropy.

Boleslavští slalomoví minikáristé mají nyní přestávku a začínat budou 3. kolem LOAP mistrovství České republiky, které se pojede v Hořicích na Šumavě za 14 dní.