Dukla Praha – AŠ 33:31

Boleslavským házenkářům šlo v tomto utkání především o zisk dvou bodů a tím posílit naději na záchranu v soutěži.

V úvodu utkání se boleslavským házenkářům dařilo. Dobře bránili a i přechod do útoku jim nedělal problémy. V 9. minutě vedli 7:4 a stále si udržovali i minimální vedení. V posledních pěti minutách první části házenkáři Dukly Praha vyrovnali a následně třemi brankami v řadě strhli vedení na svou stranu a v poločase vedli 18:16.

I v druhém poločasu se hrála vyrovnaná házená. Střelci na obou stranách se střídali téměř pravidelně v zakončování. Hostům se však koncovka utkání nepovedla, v útoku chybovali a neproměnili několik šancí. Dukla si tak vytvořila rozhodující náskok a boleslavští hráči mohli zapomenout na bodový zisk.

„Chtěli jsme samozřejmě uspět. Čekali jsme, že se bude hrát rychlá házená, a to se taky stalo. Proti nám hráli mladí hráči, více trénovaní. My jsme byli málo důrazní v obraně, ale s přechodovou fází do útoku jsme mohli být spokojení. Nakonec se nám nepodařil závěr střetnutí a prohráli jsme o tři branky. K některým výrokům rozhodčích se nebudu ani vyjadřovat. Asi nechtěli, abychom tady uspěli. Hráčům patří poděkování za předvedený výkon i přes prohru,“ konstatoval po posledním utkání sezony trenér HC Auto Škoda Petr Kulas.

Zbývající utkání 22. kola II. ligy rozmotala sestupový propletenec a pro HC Auto Škoda to dopadlo nejlépe, jak mohlo. Jsou totiž zachráněni a uvidíme je i v příštím soutěžním ročníku v druhé lize.

Auto Škoda: Kuka, Beneš – Homolka 3, F. Janhuba, V. Kuchta 10, Kulas, Picek 5, M. Novák, Šebek 9, A. Pavlíček 1, Makovec 1, Svárovský 2.

JAN PAVLÍČEK