Ml. Boleslav – Bělá 28:25

V boleslavské sportovní hale odehrálo dlouho očekávané regionální derby v druhé lize házené mužů. Házenkáři HC Auto Škoda byli po třech kolech bez bodu, a tak jejich jediným cílem bylo konečně prolomit smůlu a v domácím prostředí bodovat.

Na derby se přišlo podívat 150 platících diváků a ti vytvořili v hale vynikající atmosféru.a neúnavně celých šedesát minut povzbuzovali a hnali dopředu hráče na obou stranách.

V úvodních minutách moc branek nepadlo, protože oba brankáři se hned na začátku utkání uvedli několika výbornými zákroky.
V druhé polovině prvního poločasu hráči HC Auto Škoda zrychlili přechod do útoku, proměnili několik trháků a vytvořili si sedmibrankový náskok. Po třiceti minutách si byl stav 18:11 pro domácí.

Sedmibrankový náskok dával boleslavským házenkářům dobrou výchozí pozici do druhého poločasu, ale ti se v jeho úvodu nevyhnuli hernímu útlumu a soupeř toho využil ke korekci stavu.

V 37. minutě byl stav utkání 19:15 pro domácí a hosté, mohutně povzbuzování svými fanoušky, byli rázem na koni. Vypadalo, že nebude dlouho trvat a ztrátu smažou úplně.

Jenže domácí házenkáři byli razantně proti. Zavčasu se probrali z herního útlumu, vyrovnali průběh hry, a když k tomu ještě hráči Sokola v koncovce několikrát nedokázali překonat výborně chytajícího brankáře HC Auto Škody Marka Kuku, mohli pomalu začít pomýšlet na výhru. V závěru domácí kontrolovali hru a rozýdílem tří branek zvítězili.

AŠ: Kuka, Martínek – Picek 6, Homolka, B. Kábrt, Beckert, M. Novák 4, Makovec 5, F. Janhuba, A. Pavlíček 5, Svárovský 1, T. Houška 7, V. Kuchta.

Bělá: Hendrych, Prokop – Hrubý 5, A. Stach 2, Bajtalon 1, Švec 7, P. Stach 2, Knotek 1, Femiak, Kubíček 6, Tošovský, Krucký, Šírek, Míka 1.

JAN PAVLÍČEK