Benátky – ČZU Praha 3:0

Volejbalisté Benátek pokračovali v extralize mužů ve vítězné sérii a nezastavil je ani nebezpečný ČZU Praha. Domácí vyprovodili hosty z palubovky bez ztráty setu.

Pražané odehráli velmi dobře první set a byli za stavu 21:22 velmi blízko jeho zisku. Po prohrané koncovce již nenašli žádný recept na bezchybně hrající Benátky, které s velkým náskokem získaly zbývající dvě sady a zaslouženě si do tabulky připsaly plný počet bodů.

Benátečtí se tak udrželi v silné trojce na čele extraligové tabulky. České Budějovice a Zlín také neztratily ani set. Za třetími Benátkami je již dvanáctibodová ztráta.

Trenér Benátek Lubomír Vašina: „Vítězství je příjemné. Myslím si, že jsme si dali hezký dáreček pod stromek nejen sobě, ale i divákům, kteří se sešli v hojném počtu.“

Kapitán Benátek Pavel Starý: „Ze začátku nás soupeř tlačil, postupně jsme zahřívali motory a pak jsme předvedli dobrý výkon. Dosáhli jsme dalšího důležitého vítězství doma. Dnes bych vyzdvihl hru celého družstva, zejména pak blokaře Dittricha.“

Benátky: Řezníček (4 body), Němeček (10 bodů), Starý (8), Dlouhý (8), Steffan (10), Dittrich (16), libero – Habada. Připraveni byli Michálek, Sobek, Kvasnička, Stanke a Junek. Trenérská dvojice Lubomír Vašina a Václav Němeček.

Sety: 23, 18, 17, 73 minut, 310 diváků.

Mezi svátky odehrají benátečtí volejbalisté mistrovské utkání v Ústí nad Labem.

Doma se představí Karbo až v roce 2011. V odloženém utkání 20. kola se v Benátkách představí velmi silný tým Fatry Zlín. Tento duel bude vysílat v přímém přenose televize ČT4 v úterý 11. ledna od 18 hodin.