1 hodina 26 minut a 45 vteřin. Přesně tak dlouho trvalo, že dojel do cíle.

Jan Hruška z týmu Cyklotrenink.com se stal vítězem osmého ročníku cyklomaratónu na 50 kilometrů Autor 50 Český ráj.

Závod s převýšením 655 metrů se jel v sobotu a na start se u Komárovského rybníku postavila tisícovka závodníků.

Hruška jel dlouhou dobu na čele s Michalem Bubílkem. V závěru závodu, který závodníky zavedl do krajiny kolem Trosek, Hrubé Skály, Drábských světniček i Valečova, se Hruška od Bubílka odpoutal a do cíle dojel s téměř minutovým náskokem.

Na třetím místě v absolutním pořadí dojel Ondřej Bambula, čtvrtý skončil Jan Šubrt, pátý pak Martin Bína.

Mezi ženami kralovala Barbora Hanušová (Bikeranch Praha) v čase 1:44:40, druhá dojela Lucie Vlášková (Merida Bikeranch), třetí pak mladoboleslavská závodnice Lenka Dutá z týmu Alpine-pro Autor Team. Ta vyhrála v kategorii Ženy Z 40.

V soutěži týmů, kdy se sčítaly časy tří nejlepších závodníků, kraloval tým CT Budvar Tábor před týmy Cyklotrenink.com a Ski Pazdera.