Boleslavský cyklista Václav Ježek není spokojen. Ostatně, kdo by byl, když skončí čtvrtý. Bramborový.

A stalo se tak v Příbrami, na dalším cyklistickém maratonu.

Seriál Kolo pro život pokračoval partnerským závodem v Příbrami. Mladoboleslavský Alpine Pro Author Team opět startoval téměř v plné sestavě a i tentokrát modro-bíl é dresy na stupních vítězů nechyběly.

Účast na startovní čáře byla podstatně nižší než před týdnem na „mistráku“ v Brdech. Jednak Příbramský Permoník nebyl přímou součástí seriálu Kolo pro život, nýbrž jen partnerským závodem, jednak v Liberci startoval první závod Českého poháru v půlmaratonu. Řada borců tak dala raději přednost startu na severu Čech. Nikoliv však Alpine Pro Author Team a ani početný Volvo Auto Hase Team, takže bylo i tentokrát o slušnou konkurenci postaráno.

V prvních kilometrech se drželo pohromadě téměř celé startovní pole. Po nájezdu do terénu se utvořila asi desetičlenná skupinka, v níž nechyběli ani boleslavští Václav Ježek a Jan Strož nebo Jan Hruška a bratři Fojtíkové z Volvo Auto Hase Teamu.

„Jak ale začaly být první prudké kopečky, tak jsme odjeli já, Hruška a Strožík. Ve trojici jsme se drželi na trati kolem přehrady a společně jsme dojeli až na vrchařskou prémii. Tam nám ale Hruška odskočil, takže jsme pokračovali jen ve dvou. Za náma byla díra. Mysleli jsme si, že takhle už dojedeme až do cíle. Jenže Strožíkovi se něco stalo s kolem. Proto jsem jel sám. Vyjel jsem na poslední kopec a pár kilometrů před cílem mě sjeli oba Fojtíkové.

Bohužel mě tam potom nechali, takže jsem dojel zase čtvrtej,“ vylíčil dojmy ze závodu v cíli notně zklamaný boleslavský jezdec Václav Ježek.

Celkovým vítězem se nakonec stal Jan Hruška před Janem Fojtíkem a Ondrou Fojtíkem. Na pátém místě potom dojel náš Jan Strož a na sedmém Michal Plesník.

Shodně druhé místo ve svých kategoriích potom získali Jana Kábrtová a Jan Šťastný. Jana Kábrtová navíc byla třetí v celkovém pořadí žen.

Po technických problémech minulý týden se tentokrát dařilo i Daliboru Kopáčovi, který ve své kategorii skončil čtvrtý a v celkovém pořadí dojel na skvělém dvacátém místě.

Z ostatních výsledků je ještě třeba připomenout 10. místo v kategorii a 35. celkově Martina Turnera, 16. místo v kategorii Toma Jiránka, nebo 23. místo v kategorii Jana Boubína.